ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Radka Prokopová, spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca

TV Architect představuje - Radka Prokopová, spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Hana Hrdinová, jednatelka společnosti Sollaron Architects

zrušit

13 m 31 s

Společnost ALCA vznikla v roce 1998 jako Alcaplast. Jedná se o českou rodinnou firmu se zhruba tisícovkou zaměstnanců. V roce 2022 společnost změnila název na Alcadrain v rámci vzniku skupiny Alca Group. V současné době je firma největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě. V jejím sortimentu najdeme ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další produkty. Alcadrain stojí ve skupině Alca Group vedle dalších dvou firem – FV Plast, největšího českého výrobce potrubních systémů, a Alcafix zabývající se výrobou modulárních systémů pro výstavbu a rekonstrukci koupelnových prostor a toalet.

„Už od samého počátku jsme se snažili vybudovat českou značku s technicky dobrým řešením pro instalaci v koupelnách,“ říká Radka Prokopová, spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti ALCA.

Alca rychle expanduje, o což se zasloužily zejména kvalitní a designově zajímavé produkty, které si společnost i sama navrhuje. „Exportujeme do zhruba 70 zemí světa, v osmi z nich máme dokonce logistické pobočky. V průběhu let jsme se samozřejmě museli vyrovnávat s různými normami, které v daných zemích platí. Byl to příběh, který trval poměrně dlouho,“ říká Radka Prokopová.

Společnost má na kontě také řadu ocenění jako například Red Dot Award 2014 za kolekci ovládacích tlačítek FLAT nebo iF Design Award 2018 za bezdotyková ovládací tlačítka NIGHT LIGHT. Již popáté v řadě obhájila společnost svoji pozici mezi stovkou nejúspěšnějších českých firem v soutěži Českých 100 Nejlepších a v roce 2019 majitelé společnosti – manželé Radka Prokopová a František Fabičovic – získali prestižní ocenění EY Podnikatel roku 2018 České republiky. K 25. výročí fungování si firma nadělila designová tlačítka od designérky Lucie Koldové pod názvem DOT.DOT. a Linka.

Další novinkou je pak fasádní terasový drenážní žlab. „Poskytuje odvodnění před okny, což je norma, která platí v mnoha zemích Evropy a brzy přijde i k nám. Tento výrobek by tak měl být v budoucnu součástí projektu,“ dodává Radka Prokopová.

Velmi zajímavé jsou také Alcasystémy. Jedná se o prefabrikované montované stěny. V nich jsou integrované veškeré rozvody a podomítková tělesa. „Na stavbu se doveze již hotový prefabrikát, který se velmi rychle instaluje. Toto technické řešení urychlí stavbu a ušetří na pracovní síle,“ říká Radka Prokopová.  

Společnost v současné době spolupracuje také s velkým množstvím významných developerů. „Dodávali jsme například tlačítka do Masaryčky. Se společností Penta spolupracujeme dlouhodobě. Dodáváme produkty ale i do projektů společností Skanska či Finep. Díky těmto projektům se mění tvář České republiky a my zde zastupujeme české výrobky. Developeři pak mají od nás jistotu dlouhodobé záruky a spolehlivého fungování a nabízíme i pozáruční servis,“ říká Radka Prokopová.  

Společnost spolupracuje také s desítkami středních škol, kde se podílí na vzdělanosti budoucích instalatérů.

Výrobky Alcadrain nachází své uplatnění jak v novostavbách, tak při rekonstrukcích. Předtím, než produkty Alca opustí výrobní závod v Břeclavi, jsou všechny testovány na kvalitu.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu