ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Hana Hrdinová, jednatelka společnosti Sollaron Architects

TV Architect představuje - Hana Hrdinová, jednatelka společnosti Sollaron Architects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Václav Kocián z ateliéru HUA HUA

zrušit

14 m 59 s

Brněnská společnost Sollaron Architects se zabývá tvorbou projektů ve 3D od studie až po realizační dokumentaci, celoplošný barevný tisk a spolupráci s klientem. V čele studia stojí Tomáš Zvára a Hana Hrdinová. Standardem jejich výsledné práce je komplexní projektová dokumentace v BIMx včetně provázanosti na prodej či virtuální prohlídky zpracovaného projektu. Díky tomu se každý detail stavby může řešit v průběhu provádění. Mezi časté zakázky ateliéru patří rezidenční developerské projekty, na kontě mají ale i průmyslové objekty a rekonstrukce.

Architektonické studio Sollaron architects založil roku 2013 v Brně Tomáš Zvára. O pět let později se pak spolumajitelkou studia stala inženýrka Hana Hrdinová, která byla naším hostem na rozhovor.

Mezi nejvýraznější projekty studia patří například polyfunkční komplex Meridiem s třináctipatrovým objektem či rozsáhlá rekonstrukce brněnského prvorepublikového paláce Jalta.

S Hanou Hrdinovou jsme si povídali o změnách na realitním trhu, novém přístupu developerů i generační obměně a o jejím dopadu na trh. „Aktuálně chystáme projekt v Brně – Komárově, kde jsme dostali zcela volnou ruku. Ve standardu jsme si mohli dovolit jít výše a více investovat do materiálů a technologií. Chceme dělat nadčasovou architekturu, proto jsme za takové projekty rádi,“ říká Hana Hrdinová a dodává: „Pro nás je důležité, aby byl dům schopný reagovat na změny na trhu v čase, proto je pro nás technické zařízení budov na prvním místě.“ 

RIOS, Brno

Jedná se o polyfunkční domy v Brně na Poříčí. „Investiční záměr spočívá v tom, jak dát nájemní bydlení mladým lidem i seniorům. Je to obrovský projekt s možností využití střech, čehož chceme maximálně využít. Počítáme i s komerčním využitím prostor v přízemí domu,“ říká Hana Hrdinová.

HyBDë

Polovina jednotek v objektu zůstane v majetku investora, druhá polovina bude nabídnuta k prodeji. Dům má zelené střechy a využity byly kvalitní materiály. Projekt má lehký nádech prvorepublikového stylu.

Allrisk MERIDIEM

Jedinečný komplex objektů s výhledem na Brno i Pálavu je určen pro podnikání i rodinné bydlení. Vzniká mezi ulicemi Svatopetrská a Komárovská. Polyfunkční komplex se skládá ze tří výškových budov a jedné nízkopodlažní budovy. „Inspirací návrhu byl výbrus z briliantu na diamant, čemuž odpovídají exteriérové plochy. Uvnitř je projekt přitom jednoduchý. Co se týká bytových jednotek, dokázali jsme zde vytvořit různé dispozice na rozdílných podlahových plochách. Například zde najdete 3+kk na 65m2 ale i na 95m2, “ dodává Hana Hrdinová.

Mohlo by vás zajímat

Města a urbanismus
4 m 11 s

Sollaron architects, s.r.o.

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s představiteli ateliéru Sollaron architects, s.r.o. Co je pro ně to nejdůležitější v jejich práci, jak důležitý je pro ně dialog a jak vidí pozici Brna z hlediska architektury do budoucna. To vše a mnohem víc uvidíte pouze ve videu TV Architect.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu