ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Adriana Kokoška, obchodní ředitelka Obermeyer Helika

TV Architect na Slovensku - Adriana Kokoška, obchodní ředitelka Obermeyer Helika

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Zuzana Horniaková a Zoltán Horváth z ateliéru Archstyl architekti

zrušit

SK redakce TV Architect
8 m 50 s

Obermeyer Helika je projektová firma, která je součástí mezinárodní skupiny Obermeyer. Tato skupina založená v roce 1958 v Mnichově je jednou z největších světových projektových a inženýrských společností se zaměřením na stavby všech typových kategorií i technické infrastruktury​. V roce 2004 expandovala společnost i do Bratislavy.

Společnost Obermeyer Helika najdeme ve 12 státech po celém světě. Na Slovensku patří k největším a nejstabilnějším projekčním a poradenským kancelářím.

Obchodní centrum Bory Mall

Stavba obchodního centra je součástí developmentu nové městské čtvrti na severozápadním okraji Bratislavy. V rámci první etapy projektu bylo realizováno obchodně-zábavné centrum a komerční zóna, ve druhé etapě pak vznikne rezidenční zóna se vší občanskou vybaveností a komplex administrativních budov.

Navržené obchodní centrum je řešeno jako multifunkční komplex, který kromě obchodu a služeb nabídne návštěvníkům také široké možnosti sportovního a kulturního vyžití, relaxace a zábavy. Cílem projektu bylo vytvořit moderní obchodní centrum s vysokým standardem, které uspokojí nejvyšší nároky svých návštěvníků i zaměstnanců.

Fakultní nemocnice v Banské Bytrici

Rekonstrukce a přístavba nemocnice s důrazem na ekologickou udržitelnost. „Kladli jsme důraz na to, aby projekt splňoval požadavky certifikace BREEAM, budova bude energeticky úsporná se zeleným řešením a implementací životního cyklu. Chceme, aby se zde budoucí pacienti cítili dobře a eliminovat veškeré rušivé elementy z okolí, ať už jde o akustiku či další faktory," říká Adriana Kokoška. 

Metropolis

Z nového downtownu Bratislavy se stává jedna z nejmodernějších čtvrtí na Slovensku, a to i díky dvojici výškových budov. V lokalitě přibude až 298 bytů a apartmánů ve vysokém standardu, ale kromě toho i obchodní a kancelářské prostory. 

Obchodní dům Dunaj

Rekonstrukce dvou ikonických budov bývalého obchodního domu Brouk a Babka z roku 1936 a připojené funkcionalistické stavby. „Investor kladl velký důraz na to, aby se stavba dostala do stejné výtvarné pozice jako v roce otevření. Dojde také k propojení Nedbalovy ulice a ulice SNP. Vznikne zde pasáž plná života," říká Adriana Kokoška.

Mezi další významné stavby společnosti patří Národní ústav dětských chorob na Kramároch, heliport ve Fakultní nemocnici v Ružinově či přístavba nákupního centra Aupark. Co se bydlení týká, výrazný je například projekt Premiére a mezi administrativní budovy lze zařadit například projekt The Mill.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu