ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Zuzana Horniaková a Zoltán Horváth z ateliéru Archstyl architekti

TV Architect na Slovensku - Zuzana Horniaková a Zoltán Horváth z ateliéru Archstyl architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Borek Simandl, ředitel developerské společnosti FINEP SK

zrušit

15 m 22 s

Slovenský ateliér Archstyl založil Juraj Krč a Zoltán Horváth v roce 2010 s vizí věnovat veškerou svoji energii vytvoření společnosti, která bude posouvat hranice moderní architektury a interiérového designu. Od založení ateliér pracoval na více než 100 projektech na Slovensku, ale i v zahraničí. Za zmínku stojí projekty v Rakousku, Německu, Chorvatsku a Španělsku.

 

 

Rekonstrukce bytu ve Starém městě v Bratislavě 

Byt se nachází přímo v centru bratislavského Starého města, kde byl postaven ještě v poválečných letech. Původně byla jeho rozloha mnohem větší. Bývalí majitelé se jej však rozhodli rozdělit na dva menší byty, které jsou však svojí plochou stále velkorysé na dnešní poměry. Lokalita bytu a architektura s vysokými stropy byla předlohou pro návrh interiéru. Design bytu je inspirován prvky skandinávského designu v kombinaci s dobovou architekturou z 50. a 60. let minulého století. I přes rozsáhlou rekonstrukci se nám tímto podařilo zachovat jeho specifický charakter a atmosféru. „Jako propojení s původním vzhledem bytu jsme použili hlavně krásnou stromkovou dubovou podlahu a kazetové obložení. Nejedná se však o originální prvky ze starého interiéru. Dřevěná podlaha i kazety byly nově vyrobeny na míru,“ říká hlavní designérka Zuzana Horniaková. Tento interiér získal první cenu v mezinárodní soutěži BIG SEE INTERIOR DESIGN AWARD 2019.

Nadstandardní rodinný dům na Kolibě 

Rodinný dům představuje co nejideálnější spojení soukromí a intimity s otevřenými výhledy. Pozemek je poměrně svažitý, s nejvyšší úrovní v jeho přední části, ze strany tiché soukromé příjezdové cesty. Přáním investorů bylo vytvořit takové dispozice, kdy by všechny nejdůležitější místnosti denní a noční zóny byly na jednom podlaží a zpřístupněny bez jakýchkoliv bariér. Dalším požadavkem byl interiérový bazén. Tento požadavek byl splněn díky velkým posuvným oknům. Zajímavostí bazénového prostoru je i jeho horní osvětlení přirozeným denním světlem.

Ateliér .archstyl & WooW studio

Již delší dobu bylo potřeba zázemí ateliéru přestěhovat do větších prostor. Architekti se nakonec ujali rekonstrukce stávajících prostor. Jednalo se o klasický kancelářský trojtrakt z 90. let se středovou chodbou bez oken, ze které vedly dveře do několika místností orientovaných buď na severní nebo na jižní stranu. Cílem bylo vytvořit otevřený prostor plný denního světla. „Rozhodli jsme se tedy trojtrakt koncepčně zachovat, ale nikoli ve svém původním provedení. Odstranili jsme stávající příčky i instalační podhledy, čímž jsme zvětšili světlou výšku a stropní desku jsme odhalili až na železobeton. Nově vzniklý otevřený prostor jsme následně začali členit pomocí tří druhů konstrukcí,“ říká architekt Zoltán Horváth. Prvním byly pevné cihlové příčky. Druhým typem konstrukce byly skleněné příčky a třetím typem oddělující konstrukce se stal samotný nábytek. Výsledný interiér má spíše industriální charakter, a to i kvůli aplikování technické lité podlahy a přiznání skutečných materiálů stavebních konstrukcí. Nábytek je vyhotoven z bělené překližky, běleného smrkového masivu a z popisovatelných povrchů, které při poradách nahrazují tabule.

Ateliér i nadále pracuje na mnoha zajímavých projektech. Například v Tanzánii tvoří stylový apartmánový dům včetně interiérů. Dalším realizovaným projektem je extravagantní interiér v Eurovea Tower. 

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu