ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Architekt Branislav Kaliský z ateliéru A1 Respect Architecture

TV Architect na Slovensku - Architekt Branislav Kaliský z ateliéru A1 Respect Architecture

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Architekt Juraj Duška ze společnosti VI Group

zrušit

SK redakce TV Architect
14 m 00 s

Architekt Branislav Kaliský zastupuje slovenský ateliér A1 Respect Architecture. Architekturu studoval v Bratislavě i ve Vídni. Cílem kanceláře je propojit umění, technologie a ekonomiku do jednoho celku, tedy do architektury. Mezi významné projekty kanceláře patří Eurovea v Bratislavě.

Eurovea

Na poli u Dunaje, kde stálo roky nedostavěné Národní divadlo, začala vznikat nová moderní městská čtvrť. Její součástí je nové náměstí, promenáda, protipovodňová opatření i nový kulturní stánek, který se konečně dočkal dostavby. Vznikly zde byty, kanceláře, obchody, restaurace i centra kultury. „Pracovali jsme na čtyřech etapách. První byla otevřena v roce 2010, nyní se dokončuje druhá etapa a už se chystají práce na třetí. Čtvrtá etapa bohužel nevznikne, neboť se nepodařilo odkoupit budovu Dopravního podniku,“ říká architekt Branislav Kaliský.

Blumental

V širším centru Bratislavy vznikl projekt Blumental, jehož součástí je i stará fabrika na výrobu tabáku. Původní staré objekty sice nemohly být kvůli statice zachovány, ale architekti na jejich půdorysu vystavěli nové centrum pro bydlení a práci. Je zde i nové náměstí ve vnitrobloku, kde se konají kulturní akce.

Zochova X

V historickém centru Bratislavy vyrostl na adrese Zochova 10 nový polyfunkční dům. Projekt zahrnoval částečnou rekonstrukci památkově chráněného nájemního domu a výstavbu nového obytného traktu ve dvoře. Mezi objekty vzniklo nové soukromé atrium se zahradou. Na tento projekt bude následovat dům Zochova 7, který se aktuálně připravuje a stavět by se mělo začít v příštím roce. Tento projekt představuje kvalitní bydlení v centru rušného města.

Einpark

Jedná se o dva polyfunkční objekt s byty a administrativními prostory. Kancelářská část je zajímavá především tím, že v širší střední Evropě byla v době svého vzniku jedinou budovou s nulovými emisemi. „Nyní je objekt stále jedinou budovou ve střední Evropě s nulovými emisemi. Více než design jsme zde řešili přizpůsobení technologickým podmínkám, jako byla výška objektu či přizpůsobení fasády," říká architekt Branislav Kaliský.  

Očekávaným projektem A1 Respect jsou věže Portum Towers, které již dostaly stavební povolení. Do slovenského hlavního města projekt přináší světovou moderní architekturu, velkometrážní byty a bydlení v lukrativní čtvrti.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
13 m 52 s

Architekt Andrej Alexy z ateliéru ALEXY & ALEXY architekti

Architekt Andrej Alexy vystudoval Fakultu architektury STU v Bratislavě. Jako spousta jeho kolegů také on začínal v legendárním Stavoprojektu. V roce 1997 společně s kolegy založil studio AEFH, které se zařadilo mezi reprezentanty nové vlny slovenské architektury. V roce 2006 pak společně s otcem, významným slovenským urbanistou Tiborem Alexym, založili ateliér ALEXY & ALEXY architekti. Ateliér má na kontě řadu významných ocenění. Andrej působí také na Fakultě architektury STU, kde společně s architektem Michalom Bogárom vedou ateliér. 

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
8 m 10 s

Architekt Tomáš Dimun z DMArchitekti

Slovenský ateliér DMArchitekti funguje od roku 2005 jako pokračování volného sdružení architektů, které v roce 2003 vytvořilo několik nadšených mladých absolventů Fakulty architektury. Vznik studia byl reakcí na několik větších společných zakázek. Ateliér vede architekt Tomáš Dimun, absolvent Fakulty architektury STU v Bratislavě.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu