ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Architekti Tomáš Šebo a Igor Lichý z ateliéru Architekti Šebo Lichý

TV Architect na Slovensku - Architekti Tomáš Šebo a Igor Lichý z ateliéru Architekti Šebo Lichý

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Architekt L’ubomír Závodný z ateliéru Závodný AA

zrušit

SK redakce TV Architect
15 m 22 s

Architektonický ateliér Architekti Šebo Lichý založili v roce 2004 dva přátelé a spolužáci Tomáš Šebo a Igor Lichý. Dnes má ateliér zhruba dvacet zaměstnanců a neustále se rozvíjí. V portfoliu kanceláře najdeme stavby různého druhu od rodinných domů přes bytové komplexy až po urbanismus. Mezi nejvýznamnější projekty patří například bytový komplex Nový Háj či vyhlídka Devínska Kobyla a další.

Bytový komplex Nový Háj

Bytový komplex je složen ze dvou bloků propojených jednou společnou podnoží. „Jedná se o projekt, který nikdy předtím nebyl ozkoušený. Hlavní roli zde hrála spolupráce s budoucími obyvateli, což není obvyklé. Celý architektonický koncept umožnil lidem velkou flexibilitu tak, že si sami mohli volit například polohy oken či balkonů a přizpůsobovat si i samotné rozložení bytů. To vše se odrazilo v architektonickém návrhu, který musel reagovat na dané požadavky,“ říká architekt Tomáš Šebo. Cílem projektu bylo po realitní krizi přitáhnout nové kupující a vyjít vstříc klientům.

Business centrum Wallenrod

Jedná se o budovu, kde sídlí sám architektonický ateliér Architekti Šebo Lichý i developerská společnost, která je součástí ateliéru. Výhodou je atraktivní umístění v centru Bratislavy. Budova symbolizuje kontakt s přírodou a moderní pracovní prostředí. Největší inovací stavby je totiž zelená fasáda, na kterou ateliér získal dokonce průmyslový patent. Je totiž originálním řešením, které bylo vytvořeno přesně pro potřeby této stavby. Zeleň je tak dominantou celé budovy, která z fasády prostupuje do interiéru. Toto pojetí je kontrastem k rušnému centru.

Čerešně

Jedná se o polyfunkční komplex v městské části Dúbravka v Bratislavě. Cílem projektu bylo vytvořit udržitelné městské prostředí. Zajímavý je například koncept vnitrobloků, které se vzájemně propojují a vytvářejí zajímavou atmosféru. „Jednotlivé dvory mohou obyvatelé plně využívat. Jedná se o prostor pro setkávání, který poskytuje prostor pro dětské hry i sportovní vyžití,“ říká architekt Tomáš Šebo. Každý dům má svou osobitou architekturu a odlišuje se designovým pojetím i atmosférou. Spojovacím prvkem jsou pak květy třešní. Projekt se neustále rozrůstá, aktuální fází je projekt Čerešně Lake. V lokalitě by v budoucnu měla vzniknout nová čtvrť pro až 5 tisíc obyvatel.

Vyhlídková věž Devínska Kobyla

Vyhlídku najdeme v městské části Bratislava – Devínská Nová Ves. Cílem návrhu bylo vybudovat atraktivní rozhlednu s nízkonákladovým rozpočtem. Tato stavba symbolicky odráží kultury tří okolních států. Výhled do třech různých zemí je tak hlavním motivem stavby. Jedná se o tři vyhlídkové plošiny v různých výškových úrovních. Zajímavé je také barevné pojetí. Bílá barva umožňuje vyniknout siluetě věže na pozadí okolních stromů a zároveň ji dělá z dálky téměř neviditelnou. Do výšky 21,27 metrů se návštěvníci dostanou po vyšlapání 112 schodů.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu