ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Inovace a technologie Materiály, technologie a konstrukce RD Rýmařov přichází s novou koncepcí výroby domů. Podívejte se na rozhovor s hlavním architektem

RD Rýmařov přichází s novou koncepcí výroby domů. Podívejte se na rozhovor s hlavním architektem

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
10 m 42 s

Společnost RD Rýmařov je na trhu známá jako firma vyrábějící a stavějící rodinné domy na klíč s využitím dřeva. Za sebou má 50 letou tradici. V portfoliu firmy lze najít také spousty bytových a developerských projektů. V jejich stavbě, stejně tak jako v realizaci rodinných domků, chce firma pokračovat i nadále. Její ambicí je podílet se na vzniku udržitelných projektů pro budoucnost.

S historií RD Rýmařov je nedílně spojen průmyslový rozvoj moderního stavění na bázi prefabrikace dřeva. Velký důraz klade firma na zdravotní nezávadnost používaných materiálů. Ve všech požadavcích splňujeme tuzemské normy i přísné normy tradičních zemí Evropské unie. 

Základní nabídka RD Rýmařov obsahuje přes tři desítky typových projektů, včetně mnoha jejich variant a různých architektonických doplňků. Naším úkolem je nyní přijít s novou koncepcí, která ukáže tradici RD Rýmařov a zároveň využije modularitu a opakovatelnost k zachování udržitelnosti a ekologie,“ říká architekt Pantelis Larcou.

Cílem společnosti je aplikovat současnou architekturu na prefabrikované domky, tak aby byly vhodné na jakýkoliv pozemek. Zároveň chtějí architekti z RD Rýmařov ukázat lidem, že vždy se dá vybrat takový typ domků, který bude korespondovat se současnou zástavbou v dané lokalitě.

„Našim cílem je vytvořit moderní domky, které se budou hodit do měst, vesnic, pro jednu generaci či pro vekou rodinu. V tom hraje roli expresivita designu, “ říká Larcou.

Dřevostavba je součástí našeho života již několik století a nelze si pod tímto výrazem představit pouze roubenku či srub. „Musíme naše domy chápat jako sofistikované stavby. Chceme také při stavbě využít kombinaci dřeva a betonu a materiály spojit do jednoho celku,“ říká Larcou.

Společnost RD Rýmařov už také oslovila odborníky z ČVUT a společně se snaží vyzdvihnout výhody dřeva a betonu. Výsledkem je technologická novinka TICO.

Společnost se posouvá kupředu spolu s vývojem nových technologií, a přesto si zachovává onu rýmařovskou tradici. Navíc se chce i dále soustředit vedle rodinných domků na bytovou výstavbu. Efektivita bytové výstavby je pro nás zajímavější i z pohledu výroby. Výhodou je, že díky prefabrikaci můžeme v budoucnu měnit dispozice bytů. Variabilita je naší velkou ambicí, chceme továrnu posunout na dalších 50 let dopředu. V budoucnu bychom rádi stavěli i budovy vyšší jak 4 patra, to ale záleží na hasičských normách. Chceme, aby RD Rýmařov vstoupil no nové éry s velkou ambicí,“ říká Larcou.  

Podívejte se také: 

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu