ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Veřejný sektor Veřejné stavby Nový kavárenský modul obohatil Dvořákovy sady v Karlových Varech. Městu bude sloužit i po skončení filmového festivalu

Nový kavárenský modul obohatil Dvořákovy sady v Karlových Varech. Městu bude sloužit i po skončení filmového festivalu

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
3. 7. 2024 / Autor: Štěpánka Šulanová

V Dvořákových Sadech v Karlových Varech přímo naproti hotelu Thermal byl během letošního Mezinárodního filmového festivalu představen skupinou Progresus nový kavárenský modul. Tento inovativní projekt vyrobený z dílny RD Rýmařov přináší nejen moderní design, ale i dlouhodobý přínos městu. Kavárenský modul Double Coffee zde bude po dohodě sloužit až do konce roku 2027.

Nový kavárenský modul, navržený s ohledem na životní prostředí, je výsledkem snahy skupiny Progresus o podporu udržitelné architektury. „Už v roce 2023 jsme na festivalu realizovali stavbu dočasného modulu základního typu, který se u návštěvníků setkal s velkým úspěchem. Protože se spolupráce se všemi zúčastněnými stranami skvěle osvědčila, letošní projekt jsme po společné dohodě s městem a zástupci festivalu pojali jako trvalejší a tím i udržitelnější,“ říká Lukáš Zrůst, spolumajitel skupiny Progresus. Modul z loňského roku si hned po skončení akce zakoupila společnost Adria Gold a v jihomoravské Nivnici z něj udělala prodejnu své prvotřídní zmrzliny.

„Jsme rádi, že filmový festival přináší městu Karlovy Vary hodnotu nejen v době festivalu, ale i mimo ni. Těší nás, když stojíme u zrodu hlubší spolupráce mezi našimi partnery a městem,” uvedl výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Modul s názvem Double Coffee určený pro kavárenské prostory vybrali zástupci města Karlovy Vary a je vytvořený na míru jejich technickým potřebám i požadavkům památkářů. „Město se snaží zvelebovat veřejná místa a Dvořákovy sady naproti hotelu Thermal k odpočinku s dobrou kávou či drinkem přímo volají. Zároveň víme, že nás v budoucnu čeká revitalizace celých Sadů, a tak je pro nás modulární řešení od RD Rýmařov ideální. Nápadu, se kterým zástupci festivalu a společnosti Progresus přišli, jsme se proto rádi chopili. Park totiž není zatížen pevnou stavbou a my tak máme do budoucna možnosti otevřené,” líčí primátorka města Karlovy Vary Ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA.

Architektonický návrh kavárenského modulu kombinuje moderní estetiku s praktickým využitím prostoru. Interiér je navržen tak, aby poskytoval příjemné a útulné prostředí pro návštěvníky, a to nejen během filmového festivalu, ale i po celý rok. Modul je doplněn o altán s odpočinkovou zónou a výdejní okénko s možností konzumace uvnitř v případě nepříznivého počasí. Po dohodě s památkáři je prostor obklopen ze tří stran terasou, která odkazuje na styl lázeňské kolonády. „Velkou výhodou dřevostaveb je právě jejich snadné přizpůsobení z připravené základní katalogové nabídky, výroba dílů v prostorách kryté haly, použití přírodních materiálů a snadný transport na místo. K následnému postavení modulu pak zkušeným odborníkům z RD Rýmařov stačilo pouze několik dnů, kdy navíc okolí nezatížili excesivním hlukem a prachem,“ uvádí Radim Stroka, výrobní ředitel RD Rýmařov.

Po skončení festivalu převezme prostor nový dlouhodobý nájemce, který si ho přizpůsobí dle svých konkrétních požadavků. Plánuje se, že kavárenský modul zůstane na svém místě do konce roku 2027. Pokud vás tento typ komerční dřevostavby zaujal, najdete ho v katalogové nabídce výrobního závodu RD Rýmařov.

Máte namířeno na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary? Modulová dřevostavba stojí ve Dvořákových sadech pod názvem Progresus Café. Provoz zde zajišťuje tým známé kavárny SmetanaQ. Návštěvníkům slouží denně od 9 do 22 hodin jako relaxační zázemí s možností občerstvení.

Parametry modulu:

  • zastavěná plocha modulu: 44,28 m2
  • zastavěná plocha včetně teras: 139,78 m2
  • zázemí: přívod vody, elektřiny, odvod odpadní vody, klimatizační jednotka
  • terasa je z modřínových prken stejně jako konstrukce altánu s přírodní impregnací a nechá se přirozeně stárnout
  • modul je umístěn jako stavba dočasná a stojí na 41 zemních vrutech
  • kompletní realizace včetně umístění, přepravy, přípravy místa a napojení provedl s láskou RD Rýmařov, člen skupiny Progresus

Mohlo by vás zajímat

Komerční interiéry

Adria Gold otevřela novou stylovou pobočku z modulového domu se střešní terasou. Stavte se na točenou zmrzlinu čistě z ovoce nebo na sladký dezert!

V obci Nivnice u Uherského Brodu můžete navštívit novou unikátní zmrzlinárnu. Provozovatelem je česká rodinná firma Adria Gold s historií od roku 1992, která své výrobky dodává do více než 850 cukráren, kaváren, restauračních zařízení a hotelů po celé republice, přesto je vše stále vyráběno ručně, a proto si zmrzlina zachovává čerstvost a punc prémiové kvality. Společnost se zaměřuje na výrobu řemeslné kopečkové zmrzliny, točené zmrzliny pouze z ovoce a na výběr je i z dezertů a dortů. Oblíbeným je například porcový dezert arašídový karamel, nebo limitovaná letní edice v podobě popcornového dezertu v karamelu. Zakoupit ale můžete i ovocné výběrové džemy, případně ovocné koncentráty, ze kterých si umícháte luxusní domácí limonádu. Přijďte ochutnat!

Mohlo by vás zajímat

Dřevostavby

Modulový dům jako prostor pro vaše podnikání! Inspirujte se realizací stylové zmrzlinárny se střešní terasou.

Modulové domy představují moderní a efektivní řešení nejen pro bydlení a rekreaci, ale také pro komerční provozovny. Jejich rychlá výstavba, flexibilita designu, nízké náklady, energetická efektivita, mobilita a ekologická udržitelnost jsou klíčovými faktory, které mohou podnikatelům pomoct k vytvoření vlastní stylové provozovny, ať už se jedná o zmrzlinárnu, kavárnu, nebo třeba květinářství.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu