Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus TV Architect představuje: Eva Heyd, Czech National Trust

TV Architect představuje: Eva Heyd, Czech National Trust

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: Stempel & Tesař architekti

zrušit

15 m 06 s / Autor: TV Architect Popisek: Eva Heyd

Eva Heyd je novinářka a fotografka, která prezentovala své práce jak v České republice, tak i v zahraničí. Během dvaceti let, které strávila ve Spojených státech amerických, fotografovala na volné noze pro tamější prestižní muzea. Po návratu do Čech se usadila v Rožmitále pod Třemšínem a věnuje se dál volné tvorbě. V minulosti se zabývala také pedagogickou činností, v rámci níž založila obor fotografie na Waldorfském lyceu v Příbrami.

Patřila do skupiny předních mladých českých fotografů věnujících se reportážně a dokumentaristicky laděné fotografii, jako žurnalistka recenzovala užité umění a architekturu. Pracovala řadu let jako redaktorka časopisu Československý architekt a jako ředitelka Pražského domu fotografie.

Od roku 2016 pracovala pro společnost Czech National Trust jako dobrovolnice a vedla pražské projekty. Od května 2017 je ředitelkou této organizace. „Snažíme se nastartovat hnutí, které změní myšlení lidí o kulturním dědictví a jehož prostřednictvím se spojí podobné národní organizace tak, aby si pomáhaly. Je potřeba najít nový typ financování, zasadit se o změnu některých nepovedených zákonů, a hlavně se napojit na podobné organizace v cizině.  Tím pak otevřít cestu k nejnovějšímu know-how, k výměně expertů. Nejde jen o to památky opravit, ale najít jejich nové využití a znovu je začlenit do života. Trust proto hledá fiskální a právní možnosti.“

Více o Evě Heyd a organizaci Czech National Trust se dozvíte v profilu.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl