Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Firmy a organizace Czech National Trust
Přeskočit reklamu
x

Profil: Czech National Trust

Czech National Trust – Český národní trust (CNT) přináší do České republiky novou šanci pro památky – funkční systém nestátní obnovy a správy historických památek.

Smyslem činnosti národních trustů po celém světě je záchrana kulturního a přírodního dědictví pro příští generace prostřednictvím péče o objekty ve vlastním nebo svěřeném majetku, spolupráce s vlastníky, dobrovolníky, neziskovými a státními organizacemi. Tato myšlenka vznikla v Anglii, kde jsou i kořeny naší organizace.

číst více
 1. Pořady
 2. Popis
 3. Profil Evy Heyd
 1. Pořad: Czech National Trust

  Zprávy a aktuality

 2. Inspirací byl model britského National Trustu a ústřední vizí je celonárodní hnutí na záchranu kulturního dědictví, historických objektů, zahrad, přírodních a kulturních krajin pro příští generace – bez ohledu na jeho vlastnictví, zvýšování povědomí národa o jejich kulturním dědictví, a získávání nových prostředků na jeho podporu a propagaci. Dlouhodobým cílem je vytvoření a rozvoj členské a dobrovolnické základny, která se bude aktivně starat o památky v místě svého bydliště či regionu.

  „Snažíme se nastartovat hnutí, které změní myšlení lidí o kulturním dědictví a jehož prostřednictvím se spojí podobné národní organizace tak, aby si pomáhaly. Je potřeba najít nový typ financování, zasadit se o změnu některých nepovedených zákonů a hlavně se napojit na podobné organizace v cizině. Tím pak otevřít cestu k nejnovějšímu know-how, k výměně expertů. Nejde jen o to památky opravit, ale najít jejich nové využití a znovu je začlenit do života. Trust proto hledá fiskální a právní možnosti.“

  Dlouhodobým cílem je vytvoření a rozvoj členské a dobrovolnické základny, která se bude aktivně starat o památky v místě svého bydliště či regionu.

  Více o organizaci Czech National Trust se dozvíte ve videu TV Architect.

   

 3. Eva Heyd

  Eva Heyd je  ředitelkou organizace Czech National Trust. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Do roku 1985 pracovala jako fotografka a novinářka, nejprve na volné noze, později byla kmenově zaměstnaná v časopise Československý architekt. Roku 1985 odešla do USA a od té doby pracovala jako volná fotografka pro muzea, galerie, umělce, kolektory, architekty a designéry v New Yorku a na východním pobřeží Spojených států. Mezi její klienty patřily Whitney Museum of American Art, PS 1 (pobočka Museum of Modern Art), Museum of Art and Design (18 let) nebo například Hoya Crystal, největší japonská sklářská firma. V roce 2005 se přestěhovala zpět do Čech a žije a pracuje v Rožmitále pod Třemšínem. V průběhu celé své kariéry vystavovala umělecké fotografie a výtvarné práce jak v Čechách, tak v Evropě a ve Spojených státech. V současné době je zastoupena v Chappell Gallery v Chelsey v New Yorku.


Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl