ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... „Chceme, aby lidé bydleli komfortně a pohodlně,“ říká Jiří Šalda, majitel butikové developerské společnosti All New Development

„Chceme, aby lidé bydleli komfortně a pohodlně,“ říká Jiří Šalda, majitel butikové developerské společnosti All New Development

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architektka Ivana Kovalčíková ze společnosti RELIEF design

zrušit

15 m 11 s

All New Development je butiková developerská společnost manželů Šaldových. V České republice působí od roku 2015 především v oblasti bytové výstavby se zaměřením na komorní a exkluzivní projekty. Společnost vyhledává developerských příležitostí ve výjimečných a zajímavých lokalitách hlavního města i mimo něj. Projekty této společnosti jsou vždy něčím jedinečné. Sám majitel Jiří Šalda říká, že se snaží být ve svých projektech střídmí navenek a komfortní uvnitř.

Již v předchozím rozhovoru se zakladateli společnosti, manželi Šaldovými, jsme vás seznámili s nejvýznamnějšími projekty All New Development. Jedná se například o exkluzivní Vilu EPOQUE, která má na střeše bazén, jehož dno tvoří strop nejvýše umístěného bytu. Dalšími projekty jsou pak Vila na Petřinách 7, Apartmány Padesátka v Bedřichově či Rezidence U Boroviček.

Tato společnost se profiluje jako malý butikový developer, čemuž odpovídá i rozloha vyhledávaných pozemků a počet bytových jednotek, největší projekt jich má 25. „Pohybujeme se v místech, kde už stojí objekty podobného rozsahu a u projektů necháváme velkou plochu určenou pro zeleň a setkávání lidí. Naše projekty jsou charakteristické svou komorností a kvalitou. Soustředíme se na potřeby budoucích obyvatel,“ říká Jiří Šalda.

Zahrady u svých projektů realizuje společnost ve spolupráci s ateliérem Flera Ferdinanda Leflera. „Zahrady našich projektů mají vždy stejný rukopis. Snažíme se realizovat pochozí střechy či zahrnout do zahrady dostatek společných prostor pro setkávání,“ říká Petra Šaldová.  

V projektech společnosti All New Development nenajdeme klasické byty, ale spíše prostorné rodinné apartmány. „Při tvorbě interiéru spolupracujeme s osvědčenými dodavateli. Našimi klienty jsou lidé, kteří mají vysoké nároky na bydlení a zároveň si nechtějí sami vybírat jednotlivé interiérové prvky. My jim nabízíme už předem v základu standard vysoké kvality,“ říká Petra Šaldová. V bytech najdeme například prostorné šatny, značkové kuchyně, velkoformátové obklady, vestavěné úložné prostory a designový nábytek. Velký důraz je kladen také na parkovací stání. 

Vila EPOQUE

Tento bytový rodinný dům se nachází ve vilové čtvrti naproti Winternitzově vile. V objektu je pět velkoryse pojatých bytových jednotek navržených ateliérem under-construction. Součástí je také krásná zahrada od architekta Ferdinanda Lefflera ze společnosti Flera. Velmi zajímavým prvkem je střešní bazén se skleněným dnem v posledním patře. Dno bazénu se tak stalo průhledným stropem bytu. „Dlouho jsme hledali, jak tento nápad realizovat, nakonec jsme v zahraničí narazili na firmu, která se na toto zpracování zaměřuje. V současné době je bazén již osazen. V těchto dnech by mělo dorazit okno, které unese až 20 tun vody,“ říká Jiří Šalda.

„Chceme, aby lidé bydleli komfortně a pohodlně, než aby stavba na sebe okázale upozorňovala už z ulice,“ dodává Jiří Šalda.

Mohlo by vás zajímat

Bytové a rezidenční projekty
21 m 50 s

Petra a Jiří Šaldovi, zakladatelé společnosti All New Development

All New Development je butiková developerská společnost manželů Šaldových. V České republice působí od roku 2015 především v oblasti bytové výstavby se zaměřením na jedinečné projekty. Společnost vyhledává developerských příležitostí ve výjimečných a zajímavých lokalitách hlavního města i mimo něj. Zajímavé jsou pro společnost především prestižní komorní projekty s vysokými nároky na standard. Společnost All New Development a.s. zastřešuje dvě divize - developerskou a stavebně-inženýrskou. Dceřiná společnost AND Construction s.r.o. reprezentující stavebně-inženýrskou divizi se zabývá organizací, koordinací a realizací veškerých stavebních prací na projektech skupiny AND. Developerskou divizi pak reprezentují jednotlivé projektové společnosti. V současnosti jsou v přípravě tři butikové projekty v hlavním městě.

Mohlo by vás zajímat

Města a urbanismus
17 m 44 s

Atelier Flera (Ferdinand Leffler)

Ferdinand Leffler je zakladatel krajinářského ateliéru Flera. Na České zemědělské univerzitě vystudoval obor Krajinné inženýrství, aplikovaná ekologie. Následně na Agronomické fakultě obor Okrasné zahradnictví. Spoustu zkušeností získal v zahraničí, především v Americe. Flera je atelier zahradních a krajinných architektů, kteří vytvářejí projekty od soukromých teras, rodinných zahrad až po zámecké parky či zeleně širšího urbanistického celku.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu