ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Daniela Staněk Dvořáková z interiérového studia Simplin

TV Architect představuje - Daniela Staněk Dvořáková z interiérového studia Simplin

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Robert Gross, odborník na výrobu ze dřeva starých stromů a majitel společnosti WOWOOD

zrušit

12 m 17 s

Interiérové studio Simplin se zabývá návrhy interiérů. Vše začíná analýzou prostor, přípravou studie a tvorbou vizualizace až po samotnou realizaci interiéru a následný servis. Studio si zakládá na práci s kvalitními materiály a osvědčenými dodavateli. Simplin vede Daniela Staněk Dvořáková, která byla hostem našeho pořadu TV Architect představuje.

Majitelka designového studia luxusních interiérů Daniela si zakládá na nadstandardní úrovni služeb. Jak ale sama říká, největší výzvou jsou pro ni rekonstrukce. „Nejvíce mě oslovují rekonstrukce, to je vždy velká výzva. Novostavba je sice krásná čistá práce, ale rekonstrukce doprovázejí emoce, a to mě hodně baví,“ říká Daniela Staněk Dvořáková.

Rekonstrukce statku – Louny

V kravínu zemědělské usedlosti v severozápadních Čechách vzniklo luxusní sídlo. Budova byla na počátku v dezolátním stavu a hrozila i demolice. Díky neobyčejné proměně ale z objektu vzniklo místo s novým životem. Z původních prvků se podařilo zachránit a obnovit pouze krov a části obvodových zdí. Bylo potřeba navrhnout nové příčky, okna, omítky, koupelny, elektroinstalace a nakonec i samotný interiér. Výzvou bylo i původní pískovcové schodiště, které bylo v opravdu dezolátním stavu. Nakonec se podařilo vytvořit schodiště betonové ve stejném tvaru jako původní pískovcové, jehož povrchová úprava – stěrka – nádherně zapadla do konceptu rekonstrukce. Většina prvků byla vytvořena na zakázku. „Dům si stále zachovává tvář původního statku, ale už je vše dělané v moderním stylu,“ říká Daniela Staněk Dvořáková.

Rekonstrukce bytu – Praha 1- Malá Strana

Jedná se o rekonstrukci mimořádného historického objektu, starobylého paláce, na pražské Malé Straně. Cílem bylo vytvořit unikátní interiér, který bude citlivě propojovat minulé se současným. Celý interiér je navržen v přírodních tónech s důrazem na bílou barvu, z materiálů dominuje dřevo, křišťál a mramor. Reprezentativní prostor nabízí majitelům veškerý komfort. „Místo bylo na začátku naprosto vybydlené, byly zde slámové stropy a rozbité omítky. Museli jsme řešit rozvody i dispozice. Nakonec jsme se rozhodli zde vytvořit moderní byt s odkazem na historii,“ říká Daniela Staněk Dvořáková.

Novostavba vily

„Zde jsme vůbec nezasahovali do stavební části, která byla daná architektem. My jsme tvořili povrchy a detaily. Zajímavostí je například nábytek, který zabírá celou výšku místnosti. Podařilo se nám vytvořit i čisté schodiště se zajímavým podsvícením či velkorysé koupelny,“ říká Daniela Staněk Dvořáková.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu