ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Petra a Jiří Šaldovi, zakladatelé společnosti All New Development

TV Architect představuje - Petra a Jiří Šaldovi, zakladatelé společnosti All New Development

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje... - „Chceme, aby lidé bydleli komfortně a pohodlně,“ říká Jiří Šalda, majitel butikové developerské společnosti All New Development

zrušit

21 m 50 s

All New Development je butiková developerská společnost manželů Šaldových. V České republice působí od roku 2015 především v oblasti bytové výstavby se zaměřením na jedinečné projekty. Společnost vyhledává developerských příležitostí ve výjimečných a zajímavých lokalitách hlavního města i mimo něj. Zajímavé jsou pro společnost především prestižní komorní projekty s vysokými nároky na standard. Společnost All New Development a.s. zastřešuje dvě divize - developerskou a stavebně-inženýrskou. Dceřiná společnost AND Construction s.r.o. reprezentující stavebně-inženýrskou divizi se zabývá organizací, koordinací a realizací veškerých stavebních prací na projektech skupiny AND. Developerskou divizi pak reprezentují jednotlivé projektové společnosti. V současnosti jsou v přípravě tři butikové projekty v hlavním městě.

„Naším cílem už v počátcích bylo vytvořit zcela jiný development, než jak jsme ho doposud znali. Vše dostat o level výš a upřednostnit kvalitu nad kvantitou. Také proto jsme se rozhodli založit butikovou developerskou společnost založenou na výběru zajímavých lokalit, které jsou atraktivní svou adresou. Vybíráme si proto místa například v Praze 4,5,6 a komorní projekty s maximálním počtem 23 bytových jednotek,“ říká Jiří Šalda, majitel All New Development.

Společnost se také soustředí na výběr kvalitních materiálů a především na designové zpracování. „Všechny developerské projekty si od začátku řídíme. Již první akvizice je naše, kupujeme pozemky bez projektu a návrhy pak vytváříme od počátku. Architektům na začátku dáváme velmi jednoduché počáteční zadání dle našich představ,“ říká Petra Šaldová, majitelka All New Development.

Vila EPOQUE

Bytový rodinný dům se nachází ve vilové čtvrti naproti Winternitzově vile. V objektu se nachází pět velkoryse pojatých bytových jednotek navržených ateliérem under-construction. Součástí je také krásná zahrada od architekta Ferdinanda Lefflera ze společnosti Flera. Velmi zajímavým prvkem je střešní bazén se skleněným dnem v posledním patře. Dno bazénu se tak stalo průhledným stropem bytu.

Rezidence U Boroviček

Úspěšný projekt Rezidence U Boroviček je komorní a rodinný projekt, který je zasazený mezi původní vilovou zástavbu a obklopený ze všech stran zelení. Každý z 23 bytů disponuje vlastní terasou, balkonem, nebo předzahrádkou. Pod architektonickou studií i realizačním projektem domu je podpis architektonické kanceláře Podlipný Sladký Architekti s.r.o., zahradu vytvořil opět atelier Flera. Projekt zaujal i odbornou porotu prestižní developerské soutěže Best Of Realty a obsadil ve své kategorii Menších bytových projektů první místo.

Vila Na Petřinách 7

Tento projekt na pomezí Břevnova a Petřin ztělesňuje nový koncept prémiového městského bydlení nablízku přírodě. Jedná se o novostavbu inspirovanou liniemi funkcionalismu s rozlehlou zahradou plnou vzrostlých stromů. Viladům je nízkoenergetický a nabízí 13 bytových jednotek s téměř třímetrovými stropy. Tento projekt získal první místo v prestižní soutěži Best od Realty 2020, kategorie Menší rezidenční projekty. Stal se také absolutním vítězem soutěže Realitní projekt roku, cena odborné poroty.

Apartmány Padesátka

Apartmány Padesátka se nachází v Bedřichově. Zatímco I. etapa byla inspirována tradiční Jizerskou 50, která je s Bedřichovem neodlučně spjata, II. etapa projektu se nese v duchu jizerskohorských vrcholů přesahujících 1 000 m. „V první etapě jsme všech 25 apartmánů pojmenovali podle zastávek na trase slavného závodu. Čtrnáct apartmánů druhé etapy pak nese jména vrcholů Jizerských hor a nabízí svým majitelům komfortní horské bydlení v samotném centru Bedřichova, krásné terasy, pohodlné parkování v podzemních garážích a hlavně přírodu na dosah ruky,“ říká Petra Šaldová.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Zajímavé projekty
22 m 28 s

under-construction architects (Erika a Vladimír Vašutovi)

Po předchozí společné spolupráci se architekti a manželé Erika a Vladimír Vašutovi rozhodli v roce 2009 založit vlastní společnost under-construction architects, kterou vedou dodnes. Architektura je jejich prací i koníčkem, zároveň se oba stíhají věnovat i svým dětem a fungují společně jako rodina.

„Je to velmi náročná a zajímavá profese, je to mnoho společného času stráveného nad projekty, ale práci si nikdy nebereme domů a striktně ji oddělujeme s rodinným životem. Naše děti jsou úžasné a tolerují, že jde o časově velmi náročnou práci. Když byly děti malé, dokonce jsem založila mezinárodní školku, děti tak byly vzdělávané a bylo o ně postaráno a já se pak po mateřské mohla vrátit plně do kreativní práce, “ říká architektka Erika Vašutová.

Mohlo by vás zajímat

Města a urbanismus
17 m 44 s

Atelier Flera (Ferdinand Leffler)

Ferdinand Leffler je zakladatel krajinářského ateliéru Flera. Na České zemědělské univerzitě vystudoval obor Krajinné inženýrství, aplikovaná ekologie. Následně na Agronomické fakultě obor Okrasné zahradnictví. Spoustu zkušeností získal v zahraničí, především v Americe. Flera je atelier zahradních a krajinných architektů, kteří vytvářejí projekty od soukromých teras, rodinných zahrad až po zámecké parky či zeleně širšího urbanistického celku.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu