ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Brněnský brownfield se promění na živou čtvrť pro práci, bydlení i zábavu

Brněnský brownfield se promění na živou čtvrť pro práci, bydlení i zábavu

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech - Náměstí Míru ve Zlíně získá novou podobu i parkovací místa

zrušit

9 m 06 s

PSN je realitně-obchodní společnost, která na českém trhu působí již více než 32 let. V portfoliu společnosti najdeme takové stavby, jako je Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí, City Empiria nebo výjimečný projekt Vanguard Prague. Nyní k těmto věhlasným stavbám přibude i nový projekt a tím je nová čtvrť Brno Jedna.

Brno Jedna, to je název projektu, který promění brownfield v Plynárenské ulici na novou atraktivní čtvrť. Investor má v plánu realizaci bydlení, komerčních i kulturních prostor.

„Společnost PSN si jako jeden ze svých strategických cílů stanovila expandovat také na jiný trh, než je ten pražský. Po úspěšné pobočce v Pardubicích se čekalo i na vhodné akvizice v Brně. Objevila se příležitost koupě areálu na Plynárenské ulici, což nám dávalo smysl,“ říká Petr Pospíšil, ředitel brněnské pobočky společnosti PSN.

Brownfield, původně pozemky Jihomoravské plynárenské a následně dalších soukromých obchodníků s energiemi, leží na okraji centra v klidné čtvrti s výbornou dopravní dostupností do centra města. Jedná se o soubor 12 budov s dominantním osmipodlažním administrativním objektem.

„Chceme se zasadit o obnovu tohoto areálu, ale také o zvelebení jeho okolí. Velký důraz klademe na tvorbu veřejného prostoru. Rádi bychom navázali i na revitalizaci Svitavského nábřeží, což jednou bude vstupní brána do této lokality,“ říká Petr Pospíšil.

Aktuálně je v areálu zajištěna skladová, administrativní i výrobní funkce. Chybí zde ale rezidence, a právě o rozšíření v tomto směru se společnost aktuálně zasazuje. Architektonický návrh si vzal na starost ateliér A8000. Počítá se zde se 180 byty o různých dispozicích. „Hrajeme si zde s modularitou, což u těchto objektů není obvyklé. Chceme projekt přizpůsobit možnostem v budoucnu, ať už k prodeji, či k nájmu,“ říká Petr Pospíšil.

Společnost PSN má v Brně dalších šest nemovitostí. Jedná se například o multifunkční objekt na Juliánovském náměstí či činžovní dům na ulicích Antonínská a Fryčajova. Dále se jedná o průmyslové objekty.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Další brněnský brownfield se promění na živou čtvrť pro práci, bydlení i zábavu

Brno Jedna, to je název projektu, který promění brownfield v Plynárenské ulici na novou atraktivní čtvrť. Výstavbu zde plánuje developer PSN, který má v plánu realizaci bydlení, komerční jednotky i prostor pro kulturní a společenské akce. Schvalovací proces by měl odstartovat ještě v tomto roce. Cílem společnosti je celková revitalizace lokality, aby mohla nabídnout příjemné místo k práci, bydlení a setkávání nejen místním obyvatelům, ale i široké veřejnosti.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
18 m 18 s

Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN

V portfoliu společnosti PSN najdete známé a architektonicky zajímavé stavby. Jsou jimi například Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí, City Empiria nebo výjimečný projekt Vanguard Prague. Cílem společnosti je vracet významným místům genius loci, a to díky citlivým rekonstrukcím s pomocí renomovaných architektů. Na českém trhu s nemovitostmi působí společnosti PSN již od roku 1991, původně se jednalo o Pražskou správu nemovitostí. Společnost dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí v Praze, Pardubicích a Hradci Králové.

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl