ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN

TV Architect představuje - Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Ivo Šimek, ředitel AFRY CZ

zrušit

18 m 18 s

V portfoliu společnosti PSN najdete známé a architektonicky zajímavé stavby. Jsou jimi například Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí, City Empiria nebo výjimečný projekt Vanguard Prague. Cílem společnosti je vracet významným místům genius loci, a to díky citlivým rekonstrukcím s pomocí renomovaných architektů. Na českém trhu s nemovitostmi působí společnosti PSN již od roku 1991, původně se jednalo o Pražskou správu nemovitostí. Společnost dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí v Praze, Pardubicích a Hradci Králové.

Společnost PSN má na kontě i pestrou nabídku nemovitostí pro bydlení a podnikání. Ředitelem rezidenčních projektů je Marek Padevět. „Naše rezidenční projekty respektují historický odkaz i originální architekturu. S ohledem na autentický charakter domů zvyšujeme uživatelský standard bydlení na úroveň 21. století,“ říká Marek Padevět.

Vanguard Prague

Jedná se o původní továrnu na letecké součástky, z které díky rekonstrukci vzniká rezidenční dům nabízející 150 exkluzivních loftů. Projekt má specifickou industriální atmosféru. Předpokládaný termín dokončení projektu je začátek roku 2023. „Je to naše srdcová záležitost, jedná se o náročný projekt, o to velkolepější bude výsledek. Letos chceme mít dokončené stavebnětechnické práce. Jedná se o naprosto výjimečnou stavbu pro bydlení i práci. Dům jsme rozřízli a dovnitř jsme implementovali auto-výtah, tím si každý přímo s autem vjede do vlastního patra, přímo k obývacímu pokoji. V domě je také výjimečný wellness s 20 metrovým bazénem.  Prostory nabízíme jako Shell&Core, což znamená, že si budoucí majitelé mohou prostory upravit podle vlastních představ, a realizovat tak vlastní architektonická řešení,“ říká Marek Padevět.  

Rezidence U Sv. Štěpána

„Tři měšťanské domy jsou v širším centru Prahy. Respektujeme historii objektu, ctíme původní fasádu. Zde budou menší byty. Máme zájem, aby se lidé vrátili do centra. Z objektu je cítit původní architektonický záměr a zůstává zde dotek historie, byť rekonstrukce je zásadní a vyjma pláště domu zde nic nezůstane,“ říká Marek Padevět.

Transgas

Na pozemku po budově Transgasu ve Vinohradské ulici vznikne nový výjimečný projekt. Záměrem společnosti je zde postavit novou budovu, která bude respektovat výjimečnou polohu v centru Prahy, zároveň bude mít vlastní silný příběh. Vzniknou zde jak nové byty, tak administrativní prostory. „Vznikne zde něco, co budeme považovat za výjimečné. Neznám pozemek, který by nabízel tak velký development v takové blízkosti centra Prahy. Přizvali jsme sem architektonickou kancelář Jakuba Ciglera. Společně vybíráme a hledáme nejlepší řešení pro tuto lokalitu,“ říká Marek Padevět.

Skyline

„Tento projekt je pro skupinu lidí, kteří chtějí začít bydlet či vhodně investovat. Jedná se o rekonstrukci dvou objektů, které mají sloužit především mladší generaci. Vytvořili jsme zde tělocvičnu, prádelnu, lobby, fitness a další společná místa. Je zde i vyhlídková terasa. Samotným produktem jsou malé garsonky,“ říká Marek Padevět. V objektu jsou již vzorové byty ve třech variantách, zájemci si tedy mohou prostory projít.

Koh-i-noor

Industriální skvost Vršovic z roku 1902 je díky strategické poloze dostupný kompletní infrastruktuře. Společnost PSN plánuje z brownfieldu vybudovat obytnou zónu s restauracemi, kavárnami a dalšími službami pro veřejnost. „Je to největší projekt, který aktuálně připravujeme. Vytvoříme zde zhruba 50.000 m2 bytů. Místo změní část Prahy od základů. Respektujeme dvě historické budovy, které chceme zachovat. Dodržíme myšlenku původního architekta, uvnitř chceme ale současné moderní bydlení. Zde jsme opět oslovili architektonickou kancelář Jakuba Ciglera,“ říká Marek Padevět.  

Mohlo by vás zajímat:

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl