CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti "Odložte už konečně selfie tyče," říká Andrew Whalley. Exkluzivní rozhovor se zástupcem studia GRIMSHAW Architects

"Odložte už konečně selfie tyče," říká Andrew Whalley. Exkluzivní rozhovor se zástupcem studia GRIMSHAW Architects

Přeskočit reklamu
x
2 m 42 s / 17. 11. 2017 / Autor: TV Architect
"Odložte už konečně selfie tyče," říká Andrew Whalley. Exkluzivní rozhovor se zástupcem studia GRIMSHAW Architects

Andrew Whalley je kosmopolita každým coulem, narodil se v Austrálii, žil v USA, studoval ve Velké Británii, řídil pobočku v New Yorku, jinou zakládal v Dauhá. Dnes dohlíží na všechny mezinárodní projekty architektonického studia Grimshaw Architects, které je považované za průkopníka ve využívání nejmodernějších technologií.

Na právě probíhajícím Festivalu světové architektury 2017 v Berlíně byl jeho projekt Duke University West Campus Union Renovation v Durhamu (USA) nominován v kategorii Dokončené budovy (podkategorie Vysokoškolské vzdělávání a výzkum). Jak sám říká, jeho snahou bylo vytvořit tlukoucí srdce společenského života univerzity.

Do budoucnosti hledí s nadhledem, výzvou podle něj je, zda a jak rychle se stavebnímu průmyslu podaří dohnat rychle se vyvíjející technologické designové nástroje. Sám je v tomto směru optimistický a dokonce očekává, že v budoucnosti vznikne nový způsob výstavby.

Zvláštní vzkaz má pro mladé lidi. "Svět vnímají přes mobilní telefon, jenomže on existuje i mimo hranice jeho obrazovky. A přitom stačí, aby odložili své selfie tyče, rozhlédli se a vstřebali krásu kolem sebe. To všechno jen pro prostou radost z toho, co mohou vidět ve skutečném světě."

Více o Andrew Whalley:

WEBSITE
FACEBOOK
INSTAGRAM

(cer)

Website – Grimshaw
Facebook – Grimshaw
Twitter – Grimshaw
Instagram – Grimshaw
Youtube – Grimshaw
LinkedIn – Grimshaw

Články na TV Architect:

Terminál One na letišti v New Jersey vybuduje Grimshaw

Kanál Grimshaw Architects

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl