Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti "Odložte už konečně selfie tyče," říká Andrew Whalley. Exkluzivní rozhovor se zástupcem studia GRIMSHAW Architects

"Odložte už konečně selfie tyče," říká Andrew Whalley. Exkluzivní rozhovor se zástupcem studia GRIMSHAW Architects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Mezi kulturou, komunitou a městem, exkluzivní rozhovor s Wang Shuem, zakladatelem studia META-Project

zrušit

2 m 42 s / Autor: TV Architect

Andrew Whalley je kosmopolita každým coulem, narodil se v Austrálii, žil v USA, studoval ve Velké Británii, řídil pobočku v New Yorku, jinou zakládal v Dauhá. Dnes dohlíží na všechny mezinárodní projekty architektonického studia Grimshaw Architects, které je považované za průkopníka ve využívání nejmodernějších technologií.

Na právě probíhajícím Festivalu světové architektury 2017 v Berlíně byl jeho projekt Duke University West Campus Union Renovation v Durhamu (USA) nominován v kategorii Dokončené budovy (podkategorie Vysokoškolské vzdělávání a výzkum). Jak sám říká, jeho snahou bylo vytvořit tlukoucí srdce společenského života univerzity.

Do budoucnosti hledí s nadhledem, výzvou podle něj je, zda a jak rychle se stavebnímu průmyslu podaří dohnat rychle se vyvíjející technologické designové nástroje. Sám je v tomto směru optimistický a dokonce očekává, že v budoucnosti vznikne nový způsob výstavby.

Zvláštní vzkaz má pro mladé lidi. "Svět vnímají přes mobilní telefon, jenomže on existuje i mimo hranice jeho obrazovky. A přitom stačí, aby odložili své selfie tyče, rozhlédli se a vstřebali krásu kolem sebe. To všechno jen pro prostou radost z toho, co mohou vidět ve skutečném světě."

Více o Andrew Whalley:

WEBSITE
FACEBOOK
INSTAGRAM

(cer)

Website – Grimshaw
Facebook – Grimshaw
Twitter – Grimshaw
Instagram – Grimshaw
Youtube – Grimshaw
LinkedIn – Grimshaw

Články na TV Architect:

Terminál One na letišti v New Jersey vybuduje Grimshaw

Kanál Grimshaw Architects

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl