ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Terminál One na letišti v New Jersey vybuduje Grimshaw

Terminál One na letišti v New Jersey vybuduje Grimshaw

Terminál One na letišti v New Jersey vybuduje Grimshaw
9. 4. 2018 / Autor: Grimshaw/ Popisek: Vizualizace Terminálu One na letišti Newark Liberty v New Jersey.
#letiště
další

Na letišti Newark Liberty ve státě New Jersey vyroste nový terminál. Postaví jej architektonická společnost Grimshaw spolu se studiem STV. Stavba by měla začít v dubnu letošního roku a její otevření se plánuje za čtyři roky. S rozpočtem téměř dvě miliardy dolarů půjde o největší projekt výstavby části letiště v historii Spojených států.

Architektonická společnost Grimshaw, ve spolupráci se společností STV, byla vybrána, aby vybudovala nový terminál mezinárodního letiště Newark Liberty. Bude tak činit pro společnost Tutor Perini / Parsons, která patří ke generálním americkým dodavatelům.

Terminal One, jak se bude stavba jmenovat, v sobě obsáhne přes jeden milion čtverečních metrů prostoru s třiceti třemi branami rozmístěnými v dvoupodlažní budově ve tvaru písmene T. Design stavby je vytvořen tak, aby ulevil rostoucí kapacitě letiště a současně uspokojil měnící se požadavky cestujících a leteckých společností na několik následujících let.

Budova nahradí Terminal A

Po dokončení v roce 2022 nahradí Terminal One sousední budovu Terminálu A. Nová část jednoho z nejvytíženějších amerických letišť má disponovat moderním vybavením, efektivnější kontrolou a dostatečným prostorem pro osobní pohodlí. Nové technologie umožní zlepšit také bezpečnostní screeningový proces.

Projekt je největší koncepcí výstavby dopravní infrastruktury v historii státu New Jersey a očekává se, že budovat se začne již letos v dubnu.

Modulární betonové konstrukce

Partner společnosti Grimshaw Mark Husser řekl: „Jsme potěšeni, že jsme byli vybráni pro tuto významnou příležitost, abychom pomohli přeměnit zkušenosti cestujících. Letiště Newark má bohatou architektonickou historii, jejíž dominantou jsou modulární betonové konstrukce stávajících terminálů. V souvislosti s tímto kontextem při vytváření lehké, moderní, ocelové a skleněné budovy s otevřenými zornými poli a přirozeným světlem, bude nový Terminal One bránou světové třídy, která poslouží ambiciózní roli v oblasti New Jersey a New Yorku a umožní vytvořit do budoucna nové trajektorie . "

nyv

Website – Grimshaw
Facebook – Grimshaw
Twitter – Grimshaw
Instagram – Grimshaw
Youtube – Grimshaw
LinkedIn – Grimshaw

Články na TV Architect:

"Odložte už konečně selfie tyče," říká Andrew Whalley. Exkluzivní rozhovor se zástupcem studia GRIMSHAW Architects

Kanál Grimshaw Architects

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu