ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architekti Developeři a investiční skupiny Passerinvest Group
Přeskočit reklamu
x

Profil: Passerinvest Group

Developerská a investiční společnost Passerinvest Group stojí za multifunkčním komplexem staveb v pražské Michli. Jeho pojmenování, pod kterým ho většina lidí zná, pochází z počátečních písmen místního názvu Brumlovka a ulice Baarova. Záměr vystavět na nevyužívaných pozemcích poblíž městského okruhu obchodně-administrativní centrum se zrodil v devadesátých letech a od té doby prošlo toto území obrovskou proměnou. 

číst více
 1. Pořady
 2. Články
 3. Popis
 4. Profil Radima Passera
 1. TV Architect představuje
  Passerinvest Group

  Passerinvest Group

  18 m 14 s
 2. Generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti Passerinvest Group je její zakladatel Radim Passer. U myšlenky koupit v devadesátých letech v privatizaci areál společnosti Pražská stavební obnova stál ale jeho otec. Společnost Passerinvest do té doby obchodovala s činžovními domy ve vnitřní Praze. Jak říká sám Passer v rozhovoru s TV Architect, budování nových staveb ho ale vždy lákalo. Když tedy jeho otec vyšel vítězně z privatizace, do které nedal ani korunu úplatků, otevřela se cesta k plánům na první developerský projekt.

  Ve spolupráci s městkou částí byla v roce 1994 vypsána soutěž na urbanistické řešení lokality, kterou tehdy vyhrál se svým ateliérem architekt Jan Aulík. Stejný architekt také dostal o rok později k řešení zakázku na vůbec první administrativní budovu, která zde vyrostla – budovu C.

  Funkční město ve městě

  Multifunkční areál BB Centrum, rozkládající se na ploše pětadvaceti hektarů, tvoří dnes celkem sedmnáct budov, z nichž dvanáct je administrativních, dva projekty jsou rezidenční a v budově Brumlovka je fitness a wellness centrum. Své místo zde našlo i společenské centrum nebo křesťanská základní škola a mateřská škola, nedávno pak i střední škola Elijáš.

  Většina staveb BB Centra má rozlehlé, dřevinami a rostlinami bohatě osázené terasy s lavičkami a relaxačními zónami. Zeleň je i nezbytnou součástí vnitřních prostor budov, např. budova Alphamá ve svém lobby rozsáhlou vegetační stěnu. V každé administrativní budově se nacházejí také obchodní jednotky, které zajišťují komplexní pokrytí poptávky jak pro ty, kteří zde pracují, tak i pro ty, kteří bydlí v okolí. V BB Centru je od sebe v krátké vzdálenosti k dispozici téměř veškerá občanská obslužnost, včetně pošty, zdravotnických zařízení, lékárny nebo banky, nechybí ani řada sportovišť a dětská hřiště.

  Nechybí ani zeleň, najdeme zde totiž hned dva veřejně přístupné parky. Baarův park u budovy Filadelfie, v jehož čele je velká vodní fontána, má rozlohu jednoho hektaru. Je zde k dispozici Wi-Fi free zóna, volně přístupná knihovnička, hřiště na pétanque, rotující houpačka nebo netradiční tichá pošta. Druhým parkovým projektem je pak první etapa parku Brumlovka, který se nachází kousek za komunitním centrem a jehož dominantou je velké dětské hřiště s řadou herních prvků a atrakcí. I zde je volně přístupná knihovnička a řada míst k sezení a odpočinku, a navíc i oddělná loučka na venčení psů.

  V roce 2018 BB Centrum slaví dvacet let a rozvoj areálu stále nekončí. V plánu jsou další tři administrativní a rezidenční projekty, Muzeum Bible, rozšíření parku Brumlovka a v současné době probíhá realizace apart hotelu, bytového domu pro dlouhodobé a krátkodobé pronájmy. Navíc se posledních pět let daří zpětně vykupovat většinu prodaných budov. Naposledy to bylo v únoru 2018, kdy se do majetku společnosti vrátily administrativní budovy Villas navržené architektonickým atelierem Aulík Fišer architekti. Celkové investice do BB Centra by nakonec měly dosáhnout více jak 28 miliard korun.

 3. Radim Passer

  Předseda představenstva a generální ředitel Passerinvest Group pochází z Prahy. Po vysokoškolských studiích na stavební fakultě začal v roce 1991 podnikat a založil právě společnost PASSERINVEST GROUP, jež patří mezi nejrespektovanější developerské společnosti na českém trhu. Radim Passer považuje svůj podnikatelský úspěch za dar od Boha, k němuž se obrátil v roce 1998 po smrti svého prvorozeného syna. Toto rozhodnutí, které považuje za nejlepší ve svém životě, změnilo od základu jeho soukromý život i celkový pohled na svět. Stojí za řadou charitativních projektů a je zakladatelem občanského sdružení Maranatha.


Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl