Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zastupitelé Prahy schválili další postup v přípravě koncertního sálu na Vltavské

Zastupitelé Prahy schválili další postup v přípravě koncertního sálu na Vltavské

Zastupitelé Prahy schválili další postup v přípravě koncertního sálu na Vltavské
20. 3. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: IPR

Hlavní město bude pokračovat v přípravě stavby moderního koncertního sálu. Architektonická soutěž by měla být vyhlášena letos. Ještě předtím by ale měla být jasná dohoda o spolupráci se státem a ohledně financování stavby. Stavba sálu by měla vyjít na zhruba šest miliard korun. Vltavská filharmonie by se měla stát kulturním centrem Prahy.

Nejvášnivější diskuse se momentálně vedou hlavně kolem financování stavby. Součástí přijatého usnesení je, že spolu s žádostí o vypsání soutěže na podobu sálu vedení města předloží zastupitelům ke schválení také předběžný plán investičních a provozních výdajů a návrh memoranda s ministerstvem kultury, ve kterém bude přislíbena finanční spoluúčast státu a uvedena jeho rámcová výše. Způsob financování stavby tak musí být jasný před vyhlášením soutěže.

Podle některých odborníků je nereálné, aby stavba byla financována jen z veřejných peněz a je potřeba zapojit soukromého investora. Možností je vznik fondu, do kterého se začnou shánět peníze z různých zdrojů.

"Komunikoval jsem se soukromým sektorem, vnímám velký zájem a budeme s kolegy debatovat o provedení a načasování," vysvětlil náměstek primátora Petr Hlaváček. 

Diskuse o stavbě velkého koncertního sálu v Praze se vedou desítky let. Dlouhodobým záměrem hl. města je vybudovat v Praze nový koncertní sál, který by splňoval světové standardy. Cílem je také to, aby stavba podpořila pověst Prahy jakožto kulturní metropole. Projekt by měl vytvořit nový živý otevřený a plně využívaný veřejný kulturní prostor pro všechny návštěvníky a především Pražany.

Podívejte se také:

Psali jsme také:

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl