ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Na most u Vltavské se vrátí osobní auta, k dispozici bude jeden pruh

Na most u Vltavské se vrátí osobní auta, k dispozici bude jeden pruh

Na most u Vltavské se vrátí osobní auta, k dispozici bude jeden pruh
17. 12. 2018 / Autor: mapy.cz Popisek: Most v Bubenské ulici v Praze, který bude uzavřen

Na most v pražské Bubenské ulici u stanice metra Vltavská se má do dvou týdnů vrátit doprava. Týká se to aut do 3,5 tuny. Nákladní automobily na něj nadále vjíždět nebudou. Namísto dvou jízdních pruhů pak bude pouze jeden uprostřed mostu. Novinářům to dnes řekli zástupci města a Technické správy komunikací (TSK). Částečné obnovení provozu umožnily výsledky víkendových zatěžovacích zkoušek.

Před otevřením budou na most umístěny sondy, které jej budou monitorovat. TSK uzavřela most navazující na magistrálu letos v říjnu na základě informací o špatném stavu stavby od firmy Pontex, která prováděla diagnostiku mostu.

„Konstrukce mostu byla zatížena až do sto třiceti procent své normální nosnosti. Zkoušky nám daly detailní podklady k tomu, v jakém stavu se most nachází a že je možné na něj omezeně vrátit dopravu," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora.

Pouze jeden pruh

Kvůli bezpečnosti vznikne jen jeden jízdní pruh, který bude uprostřed mostu. Stavba bude podepřena. Podle Petra Smolky, ředitele TSK bude zajištěna stabilita mostu na několik let. Jeho další osud zatím není jasný. Scheinherr řekl, že oprava dopravní tepny by byla natolik nákladná, že jej bude nutné zřejmě zbourat.

Při zkouškách společnost INSET použila tři devadesátitunové vozy, které postupně na most najížděly. Při tom odborníci sledovali, jak se most chová. Po zkouškách zasedla komise složená z oborníků i zástupců města a TSK. „Z výsledků můžeme říct, že se chová pružně a snese statické zatížení. V jednom parametru je poškozen výrazně, má aktivní trhliny, které tam být nesmějí. Souhlasili jsme proto, že v omezeném provozu může se vrátit doprava,“ řekl Ludvík Hegrlík, ředitel INSET.

Další mosty

TSK nyní zkoumá mimo jiné Hlávkův most a most Legií, které jsou rovněž ve špatném stavu. V havarijním stavu je také Libeňský most, který musel být začátkem roku dočasně uzavřen pro auta i tramvaje. Rekonstrukci potřebuje také Palackého most mezi Podskalím a Smíchovem a řada dalších mostních konstrukcí.

nyv

Psali jsme také:

Most na Vltavské asi půjde k zemi, někdo ztratil veškerou dokumentaci

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu