Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zákazníci v těchto dnech mohou navštívit nově otevřené Centrum Bořislavka

Zákazníci v těchto dnech mohou navštívit nově otevřené Centrum Bořislavka

Zákazníci v těchto dnech mohou navštívit nově otevřené Centrum Bořislavka
9. 6. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Aulík Fišer architekti

Několik desetiletí byla parcela v Praze 6 mezi ulicemi Evropská, Liberijská a Kladenská neřešitelným problémem pro architekty i investory. Po několika neúspěšných návrzích nakonec vyhrál projekt architektonického studia Aulík Fišer Architekti, kteří zde v roce 2018 začali budovat kancelářsko-obchodní komplex přímo nad stanicí metra Bořislavka.

Architekti se nezalekli nepravidelného pozemku v komplikovaném terénu, a naopak z něj udělali přednost. Proto právě geometrie budov odkazuje právě na složitou parcelu.

Investor ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka slavnostně Bořislavka Centrum otevřel v uplynulých dnech. Investice do projektu přesáhla 3,5 miliardy.

Jedná se o hodnotnou soudobou architekturu, která urbanisticky dotváří část Prahy 6. Budova se pyšní také uměleckými prvky v interiéru. Například v hlavním lobby je například k vidění skleněná plastika „Ledovec“ od Lasvitu, která ho zároveň osvětluje. Autorem je Maxim Velčovský. Další umělecké dílo vzniká v dílně česko-argentinského umělce Federica Díaze. Plastika s názvem „Na horu“ bude stát na piazzettě mezi třetím a čtvrtým krystalem už na podzim.

Kancelářské plochy jsou už kompletně pronajaté. Na třiceti tisících metrech čtverečních budou i nová sídla významných firem, jako jsou KKCG, Sazka, MND, Škofin, Pražská vodohospodářská společnost, IGT Czech Republic nebo MM&C.

Centrum nabízí také obchodní pasáž o zhruba deseti tisících metrech čtverečních.

Celý komplex se pyšní mezinárodně uznávaným zeleným certifikát LEED Gold, získal ho mimo jiné za využívání dešťové vody, zelené střechy, rekuperaci energie z výtahů nebo výměník tepla.

Doporučujeme také:

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl