Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti TV Architect představuje: Aulík Fišer architekti

TV Architect představuje: Aulík Fišer architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: Architektonická kancelář ov-a

zrušit

14 m 16 s / Autor: TV Architect

Architektonický ateliér Aulík Fišer architekti (AFA) bude už asi navždy spojen především s budovami pražského BB Centra, přestože jeho realizace najdeme roztroušené od Šumavy po Brno. Jan Aulík, jeden ze zakladatelů ateliéru, stál koneckonců už za urbanistickým rozvojem lokality, která v první polovině 90. let vypadala velmi neutěšeně, a dnes je považována za jedno z nejvýznamnějších obchodně-administrativních center hlavního města i republiky. V roce 1995 svedla náhoda dohromady Jana Aulíka se studentem posledního ročníku pražské architektury Jakubem Fišerem, od roku 2007 pak oba působí pod jednou značkou. 

Když zkraje 90. let vyhlásila městská část Praha 4 soutěž na urbanistickou studii využití parcely nacházející se v blízkosti Severojižní magistrály, přihlásil se do ní i ateliér Jana Aulíka a soutěž vyhrál. Sám sice říká, že v tom byl kus naivity, pravdou ale zůstává, že podle jeho plánu se dodnes staví a stavět bude, protože doposud nebyly realizovány všechny etapy tak, jak si je majitel pozemků, společnost Passerinvest Group, naplánovala.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl