CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Veřejný sektor Dopravní infrastruktura V Kolíně by měla vyrůst cyklověž

V Kolíně by měla vyrůst cyklověž

V Kolíně by měla vyrůst cyklověž
20. 6. 2018 / Autor: biketower.cz Popisek: Kola uskladněná v biketower
V Kolíně by měla vyrůst cyklověž

Kolín získal dotaci na stavbu parkovací věže pro cyklisty na tamějším autobusovém nádraží. Náklady jsou odhadovány na více než třináct milionů korun, dotace z EU dosáhne téměř dvanácti milionů korun. Celkem pět set tisíc korun zaplatí Středočeský kraj. Za cyklověž, která pojme více než sto kol tak Kolín zaplatí ze svého rozpočtu zhruba milion korun.

Kolín chce parkovací věž pro kola postavit v rámci rekonstrukce autobusového nádraží, která začala loni. Dotaci na stavbu cyklodomu získal Kolín v druhé výzvě Integrovaného regionálního operačního programu. Město chtělo žádat už v první výzvě, z té ale získalo padesát milionů korun na rekonstrukci celého autobusového nádraží.

Místopředseda Kolína Michael Kašpar již dříve uvedl, že cyklostojany na nádraží už kapacitně nedostačují. Cyklodomy staví i další středočeská města, parkovací věž funguje například v Lysé nad Labem na Nymbursku a nyní vzniká v Poděbradech.

Bude postaven i zastřešený terminál

V rámci přebudování nádraží Kolín bude postaven zastřešený terminál, aby cestující mohli přecházet z autobusu na vlak suchou nohou. Rekonstrukce nádraží se má vyšplhat na šedesát milionů korun, hotová by měla být do konce letošního roku.

Se stavbou věže pro kola neboli biketower na Slovensku by se mělo začít letos na podzim. Více v článku TV Architect Na Slovensku vyroste první Biketower.

ČTK, red

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl