Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Třebíč plánuje rekonstrukci historického mlýna, ale i výstavbu bytů

Třebíč plánuje rekonstrukci historického mlýna, ale i výstavbu bytů

Třebíč plánuje rekonstrukci historického mlýna, ale i výstavbu bytů
8. 3. 2019 / Autor: mapio.net Popisek: Větrný mlýn z roku 1836

Třebíč připravuje rekonstrukci větrného mlýna z 19. století, který kdysi sloužil k mletí kůry na tříslo pro tamní koželuhy a později k bydlení. Veřejnosti by měla být památka, doplněná o muzejní expozici, zpřístupněna v roce 2020. Novinářům to řekl třebíčský starosta Pavel Pacal. Mezi dalšími prioritami, na nichž se shodlo loni zvolené vedení radnice, je mimo jiné i rozšíření hvězdárny provozované městským domem dětí a mládeže v ulici Švabinského o planetárium.

„Pokud máme informace, toto zařízení v Kraji Vysočina doposud nikde není. Mělo by se tam vejít minimálně třicet dětí," uvedl Pacal. Potřebná přístavba by měla být provedena v příštím roce.

Jaké další akce město chystá

Oba záměry jsou součástí programového prohlášení rady města do roku 2022, které starosta prezentoval. Obsahuje například i přípravu obnovy zimního stadionu, dlouho debatovanou revitalizaci centrálního Karlova náměstí, rekonstrukci zámeckého parku nebo zahájení generální opravy Národního domu v centru sloužícího ke konání kulturních akcí.

Výstavba bydlení

Třebíčská radnice se chce v nejbližších letech také pustit do stavby sociálních a startovacích bytů; v bytové výstavbě se neangažovala řadu let. Obyvatelé Třebíče by se v tomto volebním období měli dočkat rovněž nových parkovišť. Záchytné parkoviště asi pro stovku aut by mělo vzniknout v ulici Hrotovická poblíž dopravního terminálu. Pozemek tam město má.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu