Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Pacov získal dva tituly Stavby roku 2019

Pacov získal dva tituly Stavby roku 2019

Pacov získal dva tituly Stavby roku 2019
25. 9. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. Ocenění se předá individuálně. Foto: stavbavysociny.cz

Dvě z pěti staveb, které získaly titul Stavba roku Kraje Vysočina za rok 2019, patří městu Pacov. Jde o mateřskou školu a dům sociálních služeb. Ocenění budou pořadatelé kvůli epidemii předávat individuálně.

Odborníci hodnotili 21 novostaveb a rekonstrukcí. Mezi oceněnými jsou také vzdělávací a výcvikové středisko záchranářů v Jihlavě, úpravy parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě a třebíčské komunitní centrum Moravia.

Ocenění budou pořadatelé předávat individuálně. „S ohledem na aktuální situaci, která není příznivá pro pořádání vnitřních akcí a zároveň nelze predikovat, kdy se situace vrátí do normálu, se pořadatelé rozhodli vyhlásit výsledky bez společenského setkání,“ předseda pořádajícího spolku Martin Pertl v tiskové zprávě.

Přestavba kina Moravia

Mateřská škola Za Branou v Pacově získala titul v kategorii školských staveb. Novostavba základní školy v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku dostala vedle čestného uznání i cenu veřejnosti, lidé této stavbě poslali nejvíc hlasů pomocí SMS zpráv.

Dům sociálních služeb v Pacově dostal nejlepší hodnocení mezi stavbami pro bydlení. Obnova části stoletého městského parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě vyhrála kategorii zaměřenou na revitalizaci veřejných prostor. Třebíčské komunitní centrum získalo titul mezi stavbami občanské vybavenosti. Prostor pro klubovny, kanceláře, hudební zkušebnu a sociální kavárnu nechala třebíčská radnice vytvořit přestavbou bývalého kina Moravia. Vzdělávací a výcvikové středisko krajské zdravotnické záchranné služby má titul za elegantní, jednoduše pojatou architekturu mezi stavbami určenými pro zdravotnictví.

Zdroj fotogalerie: Stavba Vysočiny

Psali jsme také:

Ocenění Stavba roku 2019: ekologie a nadprůměrný komfort

Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2019

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu