ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Talkshow Camping Ondřeje Cihláře pokračuje. Jeho hosty budou primátoři Zdeněk Hřib a Matúš Vallo

Talkshow Camping Ondřeje Cihláře pokračuje. Jeho hosty budou primátoři Zdeněk Hřib a Matúš Vallo

Talkshow Camping Ondřeje Cihláře pokračuje. Jeho hosty budou primátoři Zdeněk Hřib a Matúš Vallo
4. 9. 2019 / Autor: Romana Landová, tisk. z. Talksow po prázdninách pokračuje. Foto: CAMP

Po prázdninové pauze opět začíná Talkshow Camping s Ondřejem Cihlářem v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Tentokrát si pozval českého primátora Zdeňka Hřiba a jeho kolegu ze Slovenska Matúše Valla. Talkhow přibližující veřejnosti odbornější urbanistická témata začne v CAMPu 18. září od 19. hodin.

Talkshow Camping s Ondřejem Cihlářem pravidelně přináší diskuse s odborníky, umělci, politiky i aktivními občany o Praze, architektuře, městských plánech či dopravě. Po prázdninové pauze si Ondřej Cihlář do své talkshow v Centru architektury a městského plánování (CAMP) pozval pražského primátora Zdeňka Hřiba a jeho slovenského protějška Matúše Valla. „Snažíme se, aby hosty talkshow byli lidé, kteří mají úzkou vazbu s městem a jeho rozvojem. V případě obou primátorů bychom tak těžko hledali povolanější osoby. O to zajímavější diskuze nás zřejmě v září čeká,“ říká moderátor Ondřej Cihlář.

Talkshow Camping s Ondřejem Cihlářem na programu CAMPu přibyla v letošním roce, jedná se tak o úplnou novinku. Uskuteční se ve středu 18. září v CAMPu od 19 hodin. Vstupenky, které jsou zdarma, je nutné si rezervovat v síti GoOut.

Koncept Smart Prague

Zdeněk Hřib je informatik, manažer a člen Pirátské strany. Vystudoval medicínu, které se nikdy přímo nevěnoval, ale zabýval se zlepšením systému zdravotnictví. Od podzimu roku 2018 zastává funkci primátora Prahy, ve které nahradil Adrianu Krnáčovou. Předtím profesně působil v Institutu pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví. Mimo to se dále zabýval návrhy a realizací rozsáhlých informačních systémů. Se svým koaličním vedením radnice v současnosti zpracovává Metropolitní plán a rozvíjí koncept Smart Prague. Jedním z jeho mnoha úkolů je tak formovat podobu hlavního města pro následující desetiletí.

Matúš Vallo, současný bratislavský primátor, je vystudovaný architekt s aktivním zájmem o urbanismus. Mezi lety 2010 a 2011 byl na Kolumbijské univerzitě v New Yorku stipendistou Fulbrightovy nadace, posléze pracoval v architektonickém ateliéru v Londýně. Pod jeho taktovkou vznikla iniciativa Mestské zásahy, která během více než deseti let své existence připravila přes 900 návrhů projektů na zlepšení stavu veřejného prostoru ve dvou desítkách slovenských a českých měst. Stojí zároveň za občanským sdružením My sme město a Aliancia Stará Tržnica. Od roku 2016 zodpovídal za tvorbu dokumentu Plán Bratislava – Návod na lepšie město.

Velká škála hostů

Předchozích dílů Campingu s Ondřejem Cihlářem se v roli hostů zúčastnili bývalá primátorka Adriana Krnáčová, noční starosta Prahy Jan Štern, grafická designérka a autorka vizuálního stylu města Brna Věra Marešová, architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček, hudebník a popularizátor architektury Vladimír 518, projektová manažerka Signal Festivalu Michaela Hečková, ředitel IPR Ondřej Boháč a reportér Janek Rubeš.

Psali jsme také:

Do CAMPu se vrací přednášky světových architektů. Dorazí Winy Maas či Peter Murray

Španělský architekt Battlori v CAMPu. Představí mimo jiné projekt Tudela-Culip

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl