Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Španělský architekt Battlori v CAMPu. Představí mimo jiné projekt Tudela-Culip

Španělský architekt Battlori v CAMPu. Představí mimo jiné projekt Tudela-Culip

Španělský architekt Battlori v CAMPu. Představí mimo jiné projekt Tudela-Culip
6. 5. 2019 / Autor: Pau Adévol Popisek: Martí Franch Battlori: Deconstruction
#CAMP #architekt
další

Martí Franch Battlori je španělský architekt. V rámci přednáškovém cyklu KRAJINA představí 17.5.2019 v 19:00 v pražském CAMPu mimo jiné projekt demolice bývalého rekreačního resortu a obnovy území v Katalánsku.

Projekt Tudela-Culip představuje odstranění více než čtyř stovek budov z bývalé rekreační vesnice ve východním Španělsku, která získala status chráněného přírodního parku. Krajina byla přeměněna systémem meandrujících cest a pobřežních vyhlídek. Prostřednictvím nenákladných zásahů návrh interpretuje a organizuje dekonstrukci jako kombinaci zničení a znovupostavení, aby zdůraznil kvality krajiny. Navrhuje způsob, jak komponovat prohlídku místa do příběhu, jenž podněcuje kulturu v přírodě.

Skládky a zpracování odpadu

Série KRAJINA – přínos architekta do diskuze o krajině dotčené člověkem. Navazuje se na pilotní téma z roku 2018 konfrontující české monumentální scenérie (motiv rekultivace severočeských dolů) s prací chilské krajinné architektky Teresy Moller. Témata roku 2019 jsou zaměřena skládky a zpracování odpadu.

Kurátor/organizace: NORMA SPACE Podskalská 370/31, 128 00 Praha

Norma je platforma. Testuje prostor soužitím disciplín, lidí, umění. Praxe podmiňuje náš pohled, teorie nastavuje prostředí kritické diskuse.

Podpořili: Státní fond kultury, Ministerstvo kultury, Hlavní město Praha

Norma space, red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl