Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Do CAMPu se vrací přednášky světových architektů. Dorazí Winy Maas či Peter Murray

Do CAMPu se vrací přednášky světových architektů. Dorazí Winy Maas či Peter Murray

Do CAMPu se vrací přednášky světových architektů. Dorazí Winy Maas či Peter Murray
22. 8. 2019 / Autor: Romana Landová. V CAMPu znovu začnou přednášky. Foto: openhousepraha.cz

Do Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze se v září vrací přednáškový cyklus se zajímavými osobnostmi ze světa architektury zvaný Urban Talks. Během něj se představí několik významných architektů, mezi nimiž bude Peter Murray či architekt Winy Maas. Vstup na všechny přednášky je zdarma, místo je však nutné předem zarezervovat.

Podzimní přednášky Urban Talks probíhají ve spolupráci s vysokou školou ARCHIP, společností KKCG, Britským velvyslanectvím v Praze a časopisem Architekt+. Ačkoliv jsou vstupenky zdarma, je nutné si je předem rezervovat v síti GoOut. Rezervace bude končit vždy pět minut před začátkem, posléze budou místa nabídnuta dalším zájemcům. Doporučujeme proto na přednášky přijít včas. Pokud se nebudete moci zúčastnit akce osobně, přednášky bude možné živě sledovat na Facebooku CAMPu, později se záznam objeví i na Youtube kanálu Centra Architektury.

O pražském projektu i rozvoji Londýna

Prvním přednášejícím bude architekt Martin Arfalk ze studia Mandaworks, které bylo založené ve Stockholmu v roce 2010. Studio má za sebou realizace v Hong Kongu, Torontu nebo Helsinkách a v soutěži o novou podobu Vítězného náměstí v Dejvicích obsadili se svým návrhem druhé místo. Mandaworks má ve svém portfoliu projekty veřejných prostranství, krajinné architektury a urbanistických studií ze Švédska i zahraničí. O práci studia bude Arfalk hovořit 9. září od 19 hodin.

Známý architekt Winy Maas z rotterdamského studia MVRDV navštíví Prahu kvůli připravovanému projektu zdravotnického a ubytovacího zařízení Relax Rezidence, které má stát na místě bývalého nemocničního areálu SANOPZ v ulici Na Cihlářce na Praze 5. Součástí areálu Relax Rezidence bude 39 bytů, nová klinika a rehabilitační centrum, lékárna, podzemní garáže, ale i kavárna s letní terasou. Popisem pražské realizace zahájí svou přednášku v CAMPu, která se uskuteční 13. září od 16 hodin ve spolupráci s KKCG.

Peter Murray bude v CAMPu přednášet 30. září od 19:30. Ačkoliv v Bristolu a Londýně vystudoval architekturu, spíše než praxi se věnuje psaní o architektuře a designu. Založil magazín Blueprint, London Festival of Architecture, dnes významnou každoroční událost v kulturním životě britského hlavního města. Podílel se také na galerii New London Architecture. Po jeho přednášce o rozvoji Londýna bude následovat diskuze s architekty z Foster and Partners a Zaha Hadid Architects.

Psali jsme také:

Francouzští LAN architecture již dnes v pražském CAMPu

Zajímá vás původ odpadkových košů nebo laviček? CAMP pořádá výstavu CITYBLOK

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl