ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Development a stavby Stavba komorního projektu Čertův vršek zahájena

Stavba komorního projektu Čertův vršek zahájena

Stavba komorního projektu Čertův vršek zahájena
2. 4. 2020 / Autor: Skanska, t.z. Dokončení je plánováno na rok 2022. Foto: Skanska

Skanska zahájila výstavbu pražského projektu  Čertův vršek, který se nachází na jednom z libeňských kopců s výhledem na Prahu. Projekt cílí na mezinárodní certifikaci BREEAM. Ta sleduje energetické úspory a inovativní ekologická řešení. Obyvatelům tak Čertův vršek nabídne například systém hospodaření s šedou vodou. Dokončení stavby a nastěhování klientů je plánováno na rok 2022.

Projekt navazuje na vilovou zástavbu. Vznikne 39 nadstandartních bytových jednotek, jejichž hlavním benefitem jsou velkorysé dispozice, snížené parapety oken, vybrané materiály, ale především jedinečné výhledy na celou Prahu z terasy či balkonu. Společným jmenovatelem celého projektu je kvalita a udržitelnost, kam patří certifikovaný způsob výstavby, unikátní systém hospodaření s vodou, parkové úpravy i kvalitní zabezpečení celého areálu. Celkem do této lokality plánuje Skanska investovat 350 milionů Kč.

V projektu převažují větší byty s dispozicí 3+kk či 4+kk. V nabídce jsou také dva menší byty s dispozicí 1+kk a tři unikátní byty 5+kk o rozloze více než 120 m² rozprostírající se přes celé patro. Právě v těchto bytech si nový majitel může nainstalovat například privátní saunu či vířivku.

Hospodaření s šedou vodou

Díky hospodaření s dešťovou vodou zajistí obyvatelům  Čertova vršku zejména snížení spotřeby pitné vody. Voda z umyvadel, van a sprch se v technické místnosti přečistí a vrátí zpět do oběhu pro účel splachování toalet. K ohřevu teplé užitkové vody budou sloužit solární panely umístěné na střeše jedné ze sekcí. Na ostatních střechách je vysazena extenzivní zeleň, která přispívá ke zlepšení mikroklimatu v lokalitě.

Díky důkladnému zateplení obálky budovy a kvalitním oknům s trojskly dosahuje projekt nízkoenergetického standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná.

Všechny bytové jednotky zde navíc disponují rekuperací, která pomáhá udržovat příjemné a zdravé vnitřní klima. V souladu s podporou kvality života ve městech zde Skanska plánuje instalaci i několika prvků na podporu biodiverzity.

Podívejte se na další developerský projekt na TVbydlení.cz:

Developerské projekty - 4. díl - Port Karolína

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu