Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Společnost CA Immo zaznamenala úspěch na poli pronájmu pražských kancelářských budov

Společnost CA Immo zaznamenala úspěch na poli pronájmu pražských kancelářských budov

Společnost CA Immo zaznamenala úspěch na poli pronájmu pražských kancelářských budov
24. 4. 2019 / Autor: Crest Communications Popisek: Budova Nile House

Dvě administrativní budovy v portfoliu společnosti CA Immo Czech Republic dosáhly významných milníků. Budova Nile House v pražském Karlíně s více než devatenácti tisíci metry čtverečními pronajímatelných ploch je nyní kompletně obsazen. Mezi příchozími nájemci nechybí například coworkingový projekt Spaces, který si pronajal tři a půl tisíce metrů čtverečních kanceláří. Dále pak budova Visionary v Praze 7 - Holešovicích získala jako první kancelářský objekt ve střední a východní Evropě certifikát WELL Core & Shell za pozitivní vliv vnitřního prostředí na zdraví a komfort svých nájemců. Budova dokončená v létě 2018 je nyní taktéž kompletně pronajatá, přičemž disponuje rozlohou dvacet dva a půl tisíce metrů čtverečních kanceláří.

Nile House je součástí komplexu River City Prague a nachází se v jedné z nejvyhledávanějších kancelářských lokalit v Praze - Karlíně. Budova je oceňovanou architektonickou stavbou a držitelem zelené certifikace LEED Platinum. Mezi její nejvýznamnější nájemce patří společnosti Adastra, British American Tobacco, eBay, Ford nebo Procter & Gamble. K nově příchozím společnostem patří coworkingový projekt Spaces. Ten na ploše přes tři a půl tisíce metrů čtverečních nabídne sdílené kanceláře a služby nejen pro freelancery, ale také start-upy.

 Cenné prvenství mezi administrativními budovami

 Další zmiňovanou nemovitostí v portfoliu CA Immo je Visionary. Prémiová kancelářská budova, kterou CA Immo koupila v červnu loňského roku od společnosti Skanska za cca šedesát osm milionů eur. Objekt již v minulosti získal pro Českou republiku rekordní počet bodů (95 ze 100) v certifikaci LEED Core & Shell a dosáhl tak na nejvyšší možný stupeň hodnocení Platinum.

 Nyní přidává velmi cenné prvenství v regionu CEE, a to s certifikací WELL Core & Shell. Zmiňovaný certifikační systém vznikl v uplynulých sedmi letech na základě dlouhodobých výzkumů předních lékařských klinik, realitních asociací a odborníků. Je založen na konkrétních průzkumech, které sledují nové trendy a postupy v oblasti stavebnictví, designu a zdravotním sektoru. Budova Visionary prošla rozsáhlým certifikačním procesem a získala hodnocení Gold za své výsledky v sedmi následujících kategoriích: vzduch, voda, světlo, výživa, fitness, pohodlí, mysl a inovace.

 Z obleku rovnou do trikotu

 „Visionary je v mnoha ohledech unikátní. Vedle mnoha technologií a zajímavých architektonických inovací klade důraz na zdraví a komfort svých zaměstnanců – například v podobě bohatého sportovního zázemí a míst pro relaxaci. „Jsme hrdí, že budova svým konceptem podporuje zdravé vnitřní prostředí, komfort a flexibilitu nájemců. Tento přístup je pro nás v CA Immo klíčový a hraje zásadní roli při výběru nemovitostí do našeho portfolia. Věříme, že Visionary může být inspirací pro nově vznikající budovy na tuzemském kancelářském trhu,“ říká Václav Jonáš, ředitel společnosti CA Immo v České republice.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl