Odebírat novinky
Úvod Development a stavby Hotely, obchodní a zábavní centra Růžové pole v Kladně bude zatím bez hypermarketu

Růžové pole v Kladně bude zatím bez hypermarketu

Růžové pole v Kladně bude zatím bez hypermarketu
9. 1. 2019 / Autor: ruzovepole.wordpress.com Popisek: Vizualizace hypermarketu

Hypermarket v kladenské lokalitě Růžové pole zatím nebude, středočeský krajský úřad na žádost investora ukončil úřední posuzování vlivu plánované stavby na životní prostředí, takzvaný proces EIA. 

„Zatím není jasné, co k tomuto kroku investora vedlo a jestli neplánuje nějaký náhradní projekt. Plocha je zatím pořád plánována pro komerční využití,“ uvedl Petr Soudek, kladenský zastupitel. Obyvatelé lokality si tak rozsáhlý projekt nepřáli, obávají se dopravní zátěže, hluku i znečištění životního prostředí. Proti navrhované stavbě je také vedení města.

Schválení přes odpor obyvatel

Vedení Kladna v prosinci zahájilo jednání s investorem, který už dal do příprav stavby miliony korun. Stavba měla stát na soukromých pozemcích. Změnu územního plánu, která stavbu hypermarketu umožňuje, schválilo loni v dubnu bývalé vedení Kladna přes odpor části obyvatel i bývalé opozice, dnešního vedení Kladna.

Podle záměru měl na Růžovém poli vzniknout hypermarket s parkovištěm a čerpací stanicí. Rozloha areálu by přesáhla devadesát tisíc metrů čtverečních, zastavěná plocha supermarketu měla zabírat více než sedmnáct tisíc metrů čtverečních. Do obchodního centra mělo zamířit dle posudku EIA za dvacet čtyři hodin tři tisíce dvě stě osobních vozů, čtrnáct lehkých nákladních aut a osm těžkých nákladních aut. Dopravní zátěž osobními auty se ale měla podle posudku zvýšit o šestnáct set vozů, zbytek měla být auta projíždějící kolem.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu