CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus HB Reavis získal na novou autobusovou stanici v Bratislavě vysoký úvěr

HB Reavis získal na novou autobusovou stanici v Bratislavě vysoký úvěr

HB Reavis získal na novou autobusovou stanici v Bratislavě vysoký úvěr
9. 1. 2019 / Autor: TASR Popisek:Nová autobusová stanice v Bratislavě ve výstavbě
HB Reavis získal na novou autobusovou stanici v Bratislavě vysoký úvěr

Developer HB Reavis získal na tento projekt s názvem Stanice Nivy úvěr ve výši sto sedmdesát pět milionů eur. Úvěr poskytne konsorcium bank ve složení UniCredit Bank, Tatra banka, ČSOB a HYPO-BANK Burgenland, agentem transakce je pak UniCredit Bank.

HB Reavis začal čerpat první část úvěru již v prosinci minulého roku. Informovala o tom Martina Jamrichová, mluvčí developeraNová autobusová stanice má být dokončena v roce 2020.

„Úvěr se svou výškou stal nejvyšším realitním úvěrem poskytnutým na Slovensku v roce 2018. Banky tím potvrdili důvěru ve svého dlouhodobého partnera, HB Reavis, jakož i kvalitu konceptu Stanice Nivy," uvedla Jamrichová.

Výstavba projektu Stanice Nivy, který má celkově stát tři sta čtyřicet pět milionů eur, začala v květnu 2017 pracemi na administrativní budově Nivy Tower.

Přes padesát tisíc návštěvníků denně

Funkci dosavadního autobusového nádraží plní náhradní autobusová stanice v Bottově ulici v Bratislavě. Celý projekt Stanice Nivy by měl podle předpokladů developera přitáhnout více než padesát tisíc návštěvníků denně.

„Projekt je koncipován jako spojení nadregionálního nákupního centra, autobusového terminálu mezinárodního významu a moderní městské tržnice. V souladu s aktuálním trendem je i propojení klasických kamenných obchodů a e-commerce prostor, "řekla Jamrichová.

V nadzemních podlažích mají vzniknout i restaurace a dětské zóny. Unikátem má být střecha s městskými zahradami, běžeckou dráhou a vybavením pro aktivní odpočinek a sport. Okolí budovy má být přizpůsobeno i cyklistům a městským návštěvníkům.

nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl