Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus HB Reavis získal na novou autobusovou stanici v Bratislavě vysoký úvěr

HB Reavis získal na novou autobusovou stanici v Bratislavě vysoký úvěr

HB Reavis získal na novou autobusovou stanici v Bratislavě vysoký úvěr
9. 1. 2019 / Autor: TASR Popisek:Nová autobusová stanice v Bratislavě ve výstavbě

Developer HB Reavis získal na tento projekt s názvem Stanice Nivy úvěr ve výši sto sedmdesát pět milionů eur. Úvěr poskytne konsorcium bank ve složení UniCredit Bank, Tatra banka, ČSOB a HYPO-BANK Burgenland, agentem transakce je pak UniCredit Bank.

HB Reavis začal čerpat první část úvěru již v prosinci minulého roku. Informovala o tom Martina Jamrichová, mluvčí developeraNová autobusová stanice má být dokončena v roce 2020.

„Úvěr se svou výškou stal nejvyšším realitním úvěrem poskytnutým na Slovensku v roce 2018. Banky tím potvrdili důvěru ve svého dlouhodobého partnera, HB Reavis, jakož i kvalitu konceptu Stanice Nivy," uvedla Jamrichová.

Výstavba projektu Stanice Nivy, který má celkově stát tři sta čtyřicet pět milionů eur, začala v květnu 2017 pracemi na administrativní budově Nivy Tower.

Přes padesát tisíc návštěvníků denně

Funkci dosavadního autobusového nádraží plní náhradní autobusová stanice v Bottově ulici v Bratislavě. Celý projekt Stanice Nivy by měl podle předpokladů developera přitáhnout více než padesát tisíc návštěvníků denně.

„Projekt je koncipován jako spojení nadregionálního nákupního centra, autobusového terminálu mezinárodního významu a moderní městské tržnice. V souladu s aktuálním trendem je i propojení klasických kamenných obchodů a e-commerce prostor, "řekla Jamrichová.

V nadzemních podlažích mají vzniknout i restaurace a dětské zóny. Unikátem má být střecha s městskými zahradami, běžeckou dráhou a vybavením pro aktivní odpočinek a sport. Okolí budovy má být přizpůsobeno i cyklistům a městským návštěvníkům.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl