Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Pardubice chtějí zvýšit dostupnost bydlení ve městě

Pardubice chtějí zvýšit dostupnost bydlení ve městě

Pardubice chtějí zvýšit dostupnost bydlení ve městě
1. 2. 2019 / Autor: Fotolia.com/ Lukas Popisek: Pardubice, letecký snímek

Pardubice chtějí zvýšit počet bytů ve městě, aby udržely obyvatele v produktivním věku, případně přivedly nové. Radnice připravuje strategii, která by v dlouhodobém horizontu měla zlepšit dostupnost bydlení pro všechny skupiny lidí. Hotová by měla být v polovině příštího roku.

„Budeme schopni dlouhodobě plánovat správu a investice vlastního bytového fondu, ale i efektivněji plánovat novou bytovou výstavbu na pozemcích města. Budeme tak lépe čelit stoupající nedostupnosti bydlení, zejména cenové, nejen pro nízkopříjmové skupiny obyvatel, ale i pro všechny pracující lidi,“ řekl ČTK Jakub Rychtecký, náměstek primátora.

Dostupné i startovací bydlení

Město již uplatňuje koncepci dostupného bydlení i startovacího bydlení. Nový dokument by měl být realistickou ucelenou strategií města, která ukáže, jak by mělo být bydlení komplexně řešeno. Bude zároveň připraveno řešit významné územní oblasti města určené k zástavbě a přinést nabídku i pro zájemce o vlastnické bydlení.

Statistiky ministerstva vnitra

Počet obyvatel města se dlouhodobě mírně snižuje. Podle statistik ministerstva vnitra mělo na konci roku 2018 v Pardubicích trvalé bydliště 84.778 lidí. Ve městě žilo také 6438 cizinců. Rok předtím bylo ve městě trvale hlášeno 85.113 obyvatel, v roce 2015 to bylo 85.914 obyvatel.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu