ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus Festival Open House Praha letos prezentoval i šetrné budovy. Jsou prospěšné životnímu prostředí i zaměstnancům

Festival Open House Praha letos prezentoval i šetrné budovy. Jsou prospěšné životnímu prostředí i zaměstnancům

Festival Open House Praha letos prezentoval i šetrné budovy. Jsou prospěšné životnímu prostředí i zaměstnancům
10. 6. 2019 / Autor: Česká rada pro šetrné budovy Popisek: Rezidence Modřanka

Tematická kategorie šetrných budov, kterou v rámci festivalu Open House Praha otevřela Česká rada pro šetrné budovy, zaznamenala úspěch. Veřejnost nejvíc zaujala budova Visionary z portfolia realitní společnosti CA Immo. Za víkend přilákala na sedmnáct stovek návštěvníků.

Jubilejní pátý ročník festivalu Open House Praha, který proběhl o víkendu 18. – 19. 5. 2019, zaznamenal rekordní návštěvnost.  Běžně nepřístupnými budovami prošlo na 76 000 návštěv. Letos byla nově otevřená tematická kategorie administrativních a rezidenčních budov, které jsou díky využití moderních technologií šetrné nejen k životnímu prostředí, ale vytvářejí i výborné podmínky pro uživatele budov. Šetrné budovy zaznamenaly během víkendu na 3375 návštěv.

„Jsem moc ráda, že jsme se do spolupráce s pořadateli Open House Praha pustili. V kategorii bylo zpřístupněno třináct budov, z toho pět budov členů Rady – Visionary, DOCK IN TWO, Amazon Court a rezidenční budovy Červený dvůr a Modřanka. Věřím, že příští rok se kategorie rozšíří o další zajímavé projekty,“ říká Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy (CZGBC).

Zapojené budovy

„Spolupráci s Open House Praha jsme zahájili s budovou Danube House již při prvním ročníku tohoto festivalu. Letos jsme zapojili do festivalu budovu Amazon Court v Karlíně a budovu Visionary v Holešovicích. Jedná se o výjimečné budovy s certifikátem šetrné budovy DGNB Platinum resp. LEED Platinum. Visionary se jako první budova v Česku honosí certifikací WELL. Jsme velice rádi, že jsme mohli naše budovy zpřístupnit veřejnosti. Ti, kdo otevřené budovy nezastihli, se mohou do jejich lobby podívat kdykoliv v pracovní den mezi 8:00 a 19:00,“ říká Jan Baxa, Head of Asset Management v CA Immo.

„Nečekali jsme, že tolik lidí bude mít zájem si detailně prohlédnout moderní kancelářskou budovu a vidět, jaká opatření zde pomáhají šetřit životní prostředí. Zájem o návštěvu DOCK IN TWO byl opravdu enormní a přesvědčil nás, že dává smysl se Open House festivalu účastnit,“ doplňuje Petra Holubová, ředitelka marketingu společnosti Crestyl.

Parkové muzeum Staré Modřany

Ve výběru kategorie šetrných budov nebyly pouze administrativní budovy, ale byly tam i budovy rezidenční, které návštěvníkům festivalu ukázaly, jak může být řešená chytrá domácnost vybavená ovládáním přes mobilní aplikaci a současně nabízet svým obyvatelům zdravé vnitřní prostředí. „Rezidence Modřanka je naším prvním projektem, který získal certifikaci BREEAM Very Good. Festival Open House Praha nám dal příležitost seznámit širokou veřejnost se všemi aspekty šetrné výstavby u rezidenčních budov a řešeními, které byly na Modřance použity. Ceníme si také zpětné vazby, kterou se nám podařilo k našim projektům získat. Během festivalu jsme zároveň slavnostně zahájili provoz Parkového muzea Staré Modřany, které vzniklo ve vnitrobloku Modřanky, a které navazuje na významné události a osobnosti z historie této čtvrti,“ popisuje Karolína Dvořáková, Sustainability Coordinator z Horizon Holding.

Účast na festivalu si pochvaluje také Jan Řežáb, majitel developerské firmy JRD: „Díky úzké spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy jsme se rozhodli zapojit také a představit energeticky pasivní projekt Rezidence Červený dvůr – vilový dům o patnácti bytech. Návštěvníci tak získali jedinečnou možnost spatřit uplatnění současných trendů šetrného stavebnictví v praxi a zeptat se na vše, co je zajímá.”

O tom, kdo přišel s myšlenkou prezentovat šetrné budovy na festivalu Open House a další zajímavosti se dozvíte brzy pouze na TV Architect.

red

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu