Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus O krok blíž potrubní přepravě, chystají se ostré testy

O krok blíž potrubní přepravě, chystají se ostré testy

O krok blíž potrubní přepravě, chystají se ostré testy
27. 2. 2019 / Autor: Hyperloop Transportation Technologies Popisek: Hyperloop Transportation Technologies

Americká společnost Hyperloop Transport Technologies (HTT) dokončila výstavbu tři sta dvacet metrů dlouhé testovací trati vysokorychlostní potrubní přepravy, která se nachází ve francouzském městě Toulouse. Celou konstrukci završí instalace vakuového čerpadla.

Ostré testy cestovní kapsle Quintero 1 se plánují na duben letošního roku. První komerční linky v Číně a Spojených arabských emirátech by pak podle plánů měly začít fungovat v roce 2022. Informoval o tom web CNBC. „V Toulouse jsme navrhli a vybudovali skutečně komerčně životaschopný systém,“ řekl Dirk Ahlborn, generální ředitel společnosti HTT.

Spojení s Elonem Muskem

Hyperloop Transport Technologies není spojená se známým podnikatelem Elonem Muskem, který je hlavním propagátorem konceptu hyperloopu. Jeho vlastní společnost Virgin Hyperloop One už má úspěšný test svého systému za sebou.

E15.cz, red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu