Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Ve Šternberku na Olomoucku postaví nový silniční průtah

Ve Šternberku na Olomoucku postaví nový silniční průtah

Ve Šternberku na Olomoucku postaví nový silniční průtah
28. 2. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Pohled 111 Popisek: Nový úsek silnice I/34 Pohled - Rouštány, ilustrační foto

Nový silniční průtah, který nahradí starou a rozbitou silnici, mají letos začít stavět dělníci ve Šternberku na Olomoucku. Průtah městem má být dokončen v roce 2021, šternberskou radnici a Olomoucký kraj bude stát dohromady zhruba sto třináct milionů korun. Část nákladů na stavbu průtahu by měla pokrýt dotace. ČTK to dnes sdělil hejtman Ladislav Okleštěk.

„Na investici se bude z větší části podílet hejtmanství, přispěje i šternberská radnice. Krajská rada už schválila zadávací podmínky soutěže. Její vítěz dostane zakázku na starosti,“ uvedl Okleštěk.

Náklady

Krajský rozpočet počítá s náklady na průtah Šternberkem v odhadované výši devadesát milionů korun, město má investovat dalších zhruba dvacet tři milionů. Hlavním parametrem tendru je cena, takže skutečné náklady na vybudování průtahu budou zřejmě nižší.

„S realizací opravy průtahu chceme začít ještě letos. Dokončení akce plánujeme na rok 2021," podotkl hejtmanův náměstek Jan Zahradníček. Projekt počítá s novým veřejným osvětlením i úpravami zeleně.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl