ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Na pražském Výstavišti začala rekonstrukce venkovních prostor

Na pražském Výstavišti začala rekonstrukce venkovních prostor

Na pražském Výstavišti začala rekonstrukce venkovních prostor
28. 4. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. Loni stály opravy více než 130 milionů. Foto: wikimedia.org

Na Výstavišti v Praze 7 byly zahájeny zahradnické práce či opravy cest. Bude také vybrán nový mobiliář, například lavičky či odpadkové koše. Dostavěno bude i vyhořelé křídlo Průmyslového paláce a oprava čeká Křižíkovy pavilony. Výstaviště Praha loni do oprav investovalo více než 130 milionů korun.

Předseda představenstva Výstaviště Praha Tomáš Hübl k opravám řekl: „Prázdný areál nám umožňuje ve velkém rozsahu revitalizovat venkovní plochy, kompletně opravit cesty na místech, kde je jinak neustálý provoz, vybíráme mobiliář a osvětlení do spodní části areálu, připravujeme nová hřiště a sportoviště."

Zahradníci vysadí 60 stromů, kolem Bruselské cesty už stojí nové stromořadí. Revitalizují také trávníky, což je podle Hübla v běžném režimu problematické. „Jarní zahradnické práce jsou i vzhledem k přívětivému počasí v plném proudu a budou pokračovat i v dalších měsících," uvedl.

Gastropavilon či divadlo Spirála

Spodní část Výstaviště je přeměněna na veřejné plochy s možností venkovního sportování a od 14. dubna funguje ve speciálním režimu boulderová stěna. Postupně se otevírá také dětské lanové hřiště nebo fitness a workout zóna. Výstaviště také čeká na nový písek do obřího pískoviště a před dokončením je parkourové hřiště. Opravy se dočkala Bruselská cesta a nově je vydlážděna alej od Křižíkovy fontány. Ve spodní části areálu vznikly dvě nové spojnice do Stromovky.

Výstaviště Praha loni investovalo do úprav areálu více než 130 milionů korun. Ve spodní části vznikla nová sportoviště a areál se propojil se Stromovkou. Otevřely se také opravené restaurace, vzniká gastropavilon a byla dokončena první část oprav Křižíkovy fontány. Letos je v plánu kromě Křižíkových pavilonů také oprava divadla Spirála a má začít dostavba Průmyslového paláce. Stavebníci rekonstruují restauraci Bohemia, kde opravy skončí do konce příštího roku.

Psali jsme také:

Pražské Výstaviště v novém kabátě. Chystá se tam prostor pro outdoorové aktivity nebo minipivovar

Výstaviště čekají velké investice

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu