Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Dopravní komplikace desetiletí: Na Brno se valí vlna oprav

Dopravní komplikace desetiletí: Na Brno se valí vlna oprav

Dopravní komplikace desetiletí: Na Brno se valí vlna oprav
9. 10. 2018 / Autor: brno.idnes.cz Popisek: Oprava brněnské komunikace, ilustrační foto

V Brně by měla začít oprava části Zábrdovické ulice a mostu přes Svitavu a to již příští víkend, tedy 20. října. Na příští týden chystá město ještě projednání s občany, aktuálně se dokončuje podoba objízdných tras a podoba a časový harmonogram uzavírek.

Vzhledem k omezením, které stavba vyvolá, půjde o jednu z největších dopravních komplikací v Brně v tomto desetiletí.

Dvě stě milionů korun

Most slouží tisícům řidičů jako spojnice východní části města s širším centrem, stejně tak tudy jezdí tisíce lidí denně tramvajovými linkami dvě a tři. Hotovo má být až za patnáct měsíců, tedy koncem příštího roku či na začátku roku 2020. Doprava však nemá být omezená hned od začátku. Předpokládané náklady mají dosáhnout téměř dvě stě milionů korun.

Kromě objízdných tras se chystají opatření pro provoz MHD, jelikož nebude možné přestupovat na Staré osadě na tramvaj. Jako provizorní přestupní uzel má sloužit zastávka na lince devět Dělnický dům v Táborské ulici.

Stavba byla plánovaná už dlouho, předtím ale město muselo dokončit rekonstrukci Valchařské ulice a také křižovatky Karlovy a Provazníkovy.

Provizorní most není možný

Místo starého mostu přes Svitavu vznikne nový, u Vojenské nemocnice bude bezbariérová tramvajová zastávka. Počítá se také s novým řešením pro pěší a cyklisty, protože ulici kříží páteřní cyklostezka. Pod zemí je potřeba zrekonstruovat veškeré technické sítě. Část obyvatel usilovala o umístění provizorního mostu přes Svitavu, avšak neuspěla s odkazem na nemožnost takového řešení.

ČTK, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl