ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Inovace a technologie JRD útočí na trh s ekologickým a šetrným bydlením. Staví podle pravidel Nové zelené úsporám

JRD útočí na trh s ekologickým a šetrným bydlením. Staví podle pravidel Nové zelené úsporám

JRD útočí na trh s ekologickým a šetrným bydlením. Staví podle pravidel Nové zelené úsporám
19. 7. 2019 / Autor: Crest Communications Popisek: Na hvězdárně Třebešín, vizualizace

Počet energeticky úsporných projektů, kterými se v současné době zabývá společnost JRD je obrovský. Projekty jsou v různých fázích svého vývoje a jedná se dohromady o 25 projektů s téměř 1 800 byty a 9 000 m2 komerčních ploch, které by měly být realizovány do roku 2025. Prostory pro bydlení jsou navrženy podle pravidel programu Nová zelená úsporám.

Společnost se chystá v budoucnu prezentovat patnáct nových projektů, které jsou charakteristické právě zdravým a úsporným bydlením. Půjde o projekty malé, ale i velké a celkem nabídnou přes tisíc bytů, jejichž majitelé si budou moci užívat takových vymožeností jako je příprava k instalaci nabíjecí stanice pro elektromobily, parky s komunitními zahrádkami, chytré lavičky nabíjené solární energií nebo retenční nádrže k ekologickému hospodaření s dešťovou vodou. „Daří se nám tak zúročit naši usilovnou práci na získávání nových akvizic. Pražský rezidenční trh totiž paralyzuje zdlouhavý a komplikovaný povolovací proces, kdy celá realizace stavby od koupě pozemku až po kolaudaci trvá i deset let. Každý developer, který chce mít dostatečnou nabídku nových bytů, proto musí stále vyhledávat nové příležitosti. Také proto se opět chystáme expandovat i mimo Prahu,“ komentuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD. Podle něj má společnost s těmito byty a s uvedenými vychytávkami nakročeno k posílení své pozice na trhu s ekologickým a šetrným bydlením.

K dnešku jsou ve fázi výstavby čtyři energeticky pasivní projekty s celkovým počtem 226 bytů – Rezidence Červený dvůr, Zelenou Libuš, Na hvězdárně Třebešín a třetí etapu Ecocity Malešice. Dále na trh uvedl 432 bytů v projektech Green Port Strašnice, Kratochvíle Stochovská, Rezidence Michelangelova, Bohdalecké kvarteto a Rezidence Trilobit.

U prvních tří by společnost ráda položila základní kámen ještě tento rok. Všechny budoucí prostory pro bydlení jsou navržené podle pravidel programu Nová zelená úsporám.

Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám patří k nejlepším programům, které se specializují na šetření energií v rodinných a bytových domech v České republice. Je to program spadající pod Ministerstvo životního prostředí a spravuje ho Státní fond životního prostředí.

Úkolem tohoto programu je podpora snižování energetické náročnosti obytných budov (komplexní nebo částečné zateplení), výstavby nízkoenergetických domů, environmentálně šetrného a efektivního využití zdrojů energie a obnovitelných zdrojů. Program směřuje k zlepšení stavu životního prostředí nižší produkcí emisí do vzduchu.

K dalším cílům patří také stimulace české ekonomiky s dalšími sociálními výnosy, jako zvýšení kvality bydlení, zlepšení vzhledu měst a obcí nebo nastartování dlouhodobých progresivních trendů ve společnosti.

O podporu mohou žádat vlastníci nebo stavebníci rodinných a bytových domů. Týká se to fyzických i právnických osob.

„Naší snahou je program Nová zelená úsporám neustále přizpůsobovat aktuálním trendům v oblasti energetických úspor, zpřístupňovat většímu počtu žadatelů a majitele domů motivovat, aby o úsporných renovacích a energetické náročnosti staveb přemýšleli komplexně. Zároveň se snažíme získání dotace co nejvíce usnadnit a administrativně zjednodušit,“ uvedl k novinkám ministr Richard Brabec na stránkách mzp.cz s tím, že od startu programu v roce 2014 bylo vyplaceno 22 tisícům žadatelů na úsporné renovace a stavby rodinných a bytových domů přes 4 miliardy korun. Dalších více jak 14 tisíc žádostí za 4 miliardy korun je do programu podáno.

nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu