Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Japonský architekt Kengo Kuma bude mít v CAMP online přednášku

Japonský architekt Kengo Kuma bude mít v CAMP online přednášku

Japonský architekt Kengo Kuma bude mít v CAMP online přednášku
7. 5. 2020 / Autor: Romana Landová. Do CAMPu zavítá japonský architekt. Foto: Wikipedie

V pondělí 18. 5. od 11. do 13. hodin proběhne v Centru architektury a městského plánování (CAMP) online přednáška v angličtině. Přednášejícím bude japonský architekt Kengo Kuma, autor nového Olympijského stadionu v Tokiu.

Architekt Kengo Kuma (65) je představitelem udržitelné architektury a kombinace tradičních japonských principů s moderním přístupem. Vlastní architektonickou kancelář Kengo Kuma and Associates.

V Japonsku navrhl například Výzkumné centrum v Muzeu Prostho GC, které je inspirované pravidelnou kubickou strukturou staré japonské hračky Cidori. Mezi jeho další významné stavby patří nová budova Victoria and Albert Museum ve skotském městě Dundee, která svojí fasádou připomíná skálu. V Tokiu je zase autorem nového Olympijského stadionu, který postavil na místě starého národního sportoviště. Je vytvořený z dřevěných prvků pocházejících z různých částí Japonska, převážně z oblasti, kde byly lesy zničeny tsunami.

Kromě architektury se Kengo Kuma věnuje spisovatelství. Je autorem několika publikací, mezi které patří ti-Object, Natural Architecture a Small Architecture. Vyučuje také na Tokijské univerzitě, kde v roce 1979 zakončil studium architektury, odkud se později přestěhoval do New Yorku. Tam v letech 1985 až 1986 studoval na Kolumbijské univerzitě. Dotazy na přednášejícího pokládejte na slido.com pod heslem #campujonline.

Psali jsme také:

CAMP uvede živý přenos přednášky Architektura a zdraví. Přednášejícím bude profesor Cor Wagenaar

CAMP připravil interaktivní výstavu o vývoji hlavního města

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl