Odebírat novinky
Úvod Development a stavby Bytové projekty Jak bude vypadat bratislavský Ister Tower? Stovky obytných jednotek i parkovacích míst

Jak bude vypadat bratislavský Ister Tower? Stovky obytných jednotek i parkovacích míst

Jak bude vypadat bratislavský Ister Tower? Stovky obytných jednotek i parkovacích míst
29. 11. 2018 / Autor: Ister II Popisek: Ister Tower, vizualizace

Ve vznikajícím novém centru Bratislavy, které si kvůli koncentraci výškových budov a komerčních komplexů vysloužilo pojmenování downtown, je známý další projekt. Po nedávném představení komplexu Portum končí přípravy na navazující projekt Ister Tower. Náklady na jeho realizaci jsou odhadovány na padesát milionů eur.

Celé území trojúhelníkového tvaru o rozloze 2,4 hektaru při Landererové, Košické a Chalupkové ulici je přesně na polovinu rozděleno mezi společnosti Ister I. a Ister II. patřící rodině Trajterovců.

Výstavbu zde připravují deset let a za ten čas představili už několik verzí. Naposledy před dvěma lety, když říkali, že projekt připravují na prodej developerovi, který ho zrealizuje. 

Komplex Portum

Na pozemku společnosti Ister I. v Košické ulici má vzniknout komplex Portum. V pěti objektech s dominujícími věžemi s výškou sto patnáct a devadesát sedm metrů má vzniknout čtyři sta devadesát bytů, hotel, obchody a služby v parteru. K tomu všemu má ještě vyrůst šest set padesát šest podzemních parkovacích míst.

V druhé části pozemku připravuje společnost Ister II. přesně naproti Panorama City projekt Ister Tower sestávající ze tří objektů. Dominantou bude sto dvou metrová výšková budova, další objekty apartmánového domu a apartmánového hotelu dosáhnou osm až dvanáct podlaží.

Na okrajích území

„Spolu s projektem Portum vytváříme uzavřený funkční městský blok s alejovou zelení,“ popisuje záměr Matouš Trajter, společník firmy Ister II. Budovy budou soustředěny na okrajích území vedle Košické a Landererové ulice a nově vytvořené obslužné komunikace napojené na Chalupkovu a Landererovou.

Za účelem zklidnění vnitrobloku průchozím ze všech stran je navržen veřejný park s dětským hřištěm a náměstí s fontánou. Budovy mají navrženy zelené střechy.

Trojice objektů má přinést celkovou nadzemní podlahovou plochu přes čtyřicet osm tisíc čtverečních metrů. Z toho sedmdesát procent zabere bydlení doplněné apartmány, osm set čtrnáct metrů čtverečních je plocha provozů obchodu a služeb, téměř čtyři tisíce metrů čtverečních tvoří kanceláře.

Množství obytných jednotek a parkovacích míst

Apartmánový hotel se sto sedmasedmdesáti apartmány má navrženou plochu přes devět tisíc čtverečních metrů a apartmánový dům s šedesáti pěti apartmány šest a půl tisíce metrů čtverečních. Celkově přinese Ister Tower čtyři sta devadesát obytných jednotek. V podzemní garáži je navržených šest set padesát parkovacích míst, s parkováním na povrchu se nepočítá.

Ister Tower míří podle Trajtera do středního segmentu bydlení, přirovnává ho k Panorama City. Nový projekt považuje za dobře nastavený, aby se mohl realizovat. Vyžadovat se však bude odstranění znečištění pozemku po rafinérii Apollo.

„Jednám se silným zahraničním partnerem. Prioritou je nyní postavit projekt ve spolupráci s tímto investorem,“ vysvětluje. Celkové náklady na realizaci odhaduje investor na téměř padesát milionů eur. Podobný objem zmiňuje i záměr Portum.

Společník firmy Ister II. očekává, že do léta příštího roku by mohl projekt získat všechna stanoviska potřebná pro územní rozhodnutí, po jeho získání se začne pracovat na dokumentaci pro stavební řízení. „Předprodej by se mohl spustit na podzim 2018,“ dodává.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl