Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Historické budovy Historický hostinec U Brabců na Proseku vstane z popela

Historický hostinec U Brabců na Proseku vstane z popela

Historický hostinec U Brabců na Proseku vstane z popela
25. 1. 2019 / Autor: proprosek.cz Popisek: Hostinec U Brabců

Radnice Prahy 9 nechá opravit historický hostinec U Brabců na Proseku. Na rekonstrukci vypsala tendr, v kterém hledá firmu, která jej opraví. Náklady by měly být maximálně padesát milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného věstníku veřejných zakázek. Kdy přesně se práce uskuteční, z dokumentu není jasné. Hostinci původně hrozila demolice, po protestech místních se radnice se rozhodla pro opravu.

Součástí veřejné zakázky jsou stavební i bourací práce, vybudování vstupní brány, oplocení včetně vjezdu, přístřešek s grilem či kryté sezení.

Maximální částka

Přesné náklady oprav vzejdou z výsledku výběrového řízení. Zmíněných padesát milionů korun je maximální částka, kterou je radnice za rekonstrukci ochotna zaplatit. Zájemci mohou své nabídky zasílat do 3. března.

Podle informací zveřejněných na internetové stránce Prahy 9 bude součástí hostince prostor pro kulturní a společenské akce. Vnitřní prostor bude možné podle potřeby upravit a udělat z něj taneční parket i hlediště. Po obvodu bude uvnitř ochod a zlepší se i akustika sálu. Zachována bude podoba fasády z roku 1837.

Sklad barev

Budova hostince byla postavená v roce 1837, od druhé poloviny osmdesátých let 20. století sloužila jako sklad barev a laků.

nyv

Psali jsme také:

Nová podoba prosecké restaurace U Brabců je na světě

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl