ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Development a stavby Bytové a rezidenční projekty Společnost Central Group přispívá na rozvoj medicíny a podporuje lékařské projekty

Společnost Central Group přispívá na rozvoj medicíny a podporuje lékařské projekty

Společnost Central Group přispívá na rozvoj medicíny a podporuje lékařské projekty
25. 1. 2019 / Autor: ceskapozice.lidovky.cz Popisek: Dušan Kunovský, šéf Central Group

Český rezidenční stavitel Central Group i v letošním roce přispívá na dobrou věc. Podporuje Nadační fond pro zdraví dětí, který byl založen ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí a zaměřuje se především na výzkum a vzdělávání v oblasti péče o zdraví matek a jejich dětí. Fond od Central Group včera na slavnostním charitativním galavečeru získal šek na milion korun pro financování svých potřeb v letošním roce. Na celou řadu obecně prospěšných účelů ale firma každoročně přispívá mnoha desítkami milionů korun.

Kromě přímé podpory Nadačního fondu pro zdraví dětí se Central Group ve svých aktivitách sociální odpovědnosti věnuje především vzdělávání ve svém oboru. Podporuje mladé talenty na studiích architektury, pro které každoročně pořádá architektonickou soutěž o hodnotné ceny a prestižní stáž v ateliéru českého architekta Josefa Pleskota. Finančně se také podílí na činnosti Sdružení pro architekturu a rozvoj, které se zaměřuje mimo jiné i na vzdělávací projekty. Velké množství prostředků směřuje do dekontaminace zatížených brownfieldů, do jejich revitalizace, na výsadbu veřejné zeleně, do výstavby dopravní a technické infrastruktury, mateřských školek pro veřejnost apod.

Podpora lékařských projektů      

„Většinu prostředků určených každoročně na obecně prospěšné účely se snažíme směřovat do vzdělávání hlavně v našem oboru. Také peníze určené pro Nadační fond pro zdraví dětí slouží primárně k tomu, aby lékaři do běžné praxe v České republice mohli vnášet ty nejnovější světové poznatky. Jsem velmi rád, že za dvanáct let existence fondu jsme mohli stát u podpory více než sto čtyřicet konkrétních lékařských projektů,“ řekl Dušan Kunovský, šéf Central Group.

K zavádění světových poznatků do praxe u nás přispívá především účast českých lékařů na odborných kongresech, konferencích a stážích v zahraničí. „Nadační fond pro zdraví dětí pomáhá zvyšovat širokou vzdělanost lékařů v oboru péče o zdraví matek a dětí. S pomocí tohoto fondu zavádíme nové diagnostické a terapeutické metody léčby těhotných žen, plodů a kriticky nemocných novorozenců,“ upřesnil Jaroslav Feyereisl, ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí. „Nadační fond se stal tradičním sponzorem Ústavu pro péči o matku a dítě, který řadu let pomáhá jeho rozvoji. Bez pomoci nadačního fondu by nebyl ústav tam, kde je nyní. Náročnost vysoce specializované péče nelze v žádném případě financovat pouze z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Velice si proto vážíme spolupráce s nadačním fondem a věříme, že i v budoucnu bude takto úspěšná a odborný růst ústavu bude i nadále pokračovat,“ dodal.

Nákup monitorovací jednotky

Kromě podpory výzkumu a vzdělávání nadační fond pomáhá také při financování potřebného přístrojového vybavení těch zdravotnických zařízení, která péči o matky a děti zajišťují. V uplynulém roce tak fond například spolufinancoval nákup centrální monitorovací jednotky, která sleduje životní funkce a stav nedonošených a kriticky nemocných novorozenců. Jeho cena byla více než sedm set tisíc korun.

V letošním roce slaví Central Group dvacet pět let působení na českém trhu. Za tu dobu úspěšně dokončil sto sedmdesát rezidenčních lokalit a prodal více než patnáct tisíc nových bytů, domů a parcel. „Otisk naší práce vidíme ve městě kolem sebe každý den, a právě proto si tak citelně uvědomujeme naši společenskou odpovědnost. Jsme odpovědný developer. Odpovědně vybíráme podobu našich projektů vždy na základě architektonické soutěže nebo workshopu, abychom mohli porovnávat a vybírat z více kvalitních a promyšlených návrhů. U velkých projektů ke spolupráci zveme ty nejlepší architekty z domova i zahraničí. Vnímáme naši odpovědnost vůči veřejnému prostoru, občanské vybavenosti a kvalitě života lidí,“ vysvětlil Kunovský.

Rozvoj medicíny

Pořádání charitativní fundraisingové akce ve prospěch nadačního fondu patří již dvanáct let k nedílné součásti společenské odpovědnosti firmy. „Nadačnímu fondu jsme již přispěli mnohamilionovými částkami, a i to cítíme jako naši společenskou odpovědnost. Ústav pro péči o matku a dítě je špičkovým odborným pracovištěm a záměrem Central Group je podpora vzdělávání, vědy a výzkumu na té nejvyšší úrovni. Rozvoj medicíny se přece týká každého z nás,“ poznamenal Kunovský.

red

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu