CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Pražský Park přátelství se zvětší

Pražský Park přátelství se zvětší

Pražský Park přátelství se zvětší
15. 12. 2017 / Autor: Archiv městské části Praha 9
Pražský Park přátelství se zvětší

Zastupitelé městské části Praha 9 v úterý odsouhlasili odkup parcel, které vlastní společnost OC9 a které přímo sousedí s Parkem přátelství. Městská část plánuje připojit tyto parcely k již stávajícímu parku, a celou zelenou plochu tak výrazně rozšířit. Celková cena transakce je 170 milionů korun, což by mělo být pod odhadní cenou. Odkup pozemků podpořili v anketě i obyvatelé městské části.

Park přátelství, oblíbená relaxační zóna obyvatel městské části Praha 9, se brzy významně rozšíří, TV Architect o tom dnes informoval místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP 09). Prakticky celý prostor na jedné straně mezi stanicemi Prosek a Střížkov by do budoucna měla vyplnit zelená plocha parku. Část u stanice Střížkov, kterou dnes vlastní společnost OC9 a jejímž jednatelem je kontroverzní podnikatel Jiří Mařas, by měla již brzy patřit městské části.

Společnost OC9 nabídla pozemky k prodeji za 170 milionů korun, což je podle místostarosty pod odhadní cenou. Radnice, která problém pozemků řeší už téměř deset let, před časem dokonce uspořádala mezi obyvateli anketu, aby zjistila, zda lidé odkup pozemků chtějí. V průběhu příštího roku se radní chystají oslovit významné architekty-krajináře, kteří by se měli pokusit obě části propojit a park dotvořit.

(sem)

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl