Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Dobré pivo a pochutiny z celého světa. Nejen to nabídne Manifesto Market na Smíchově

Dobré pivo a pochutiny z celého světa. Nejen to nabídne Manifesto Market na Smíchově

Dobré pivo a pochutiny z celého světa. Nejen to nabídne Manifesto Market na Smíchově
3. 7. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ ŠJů Popisek: Národní dům na Smíchově

Americký podnikatel Martin Barry stojí za konceptem nazvaným Manifesto Market. Tento trend v sobě snoubí kulturní a gastronomické zážitky a kromě jiného také staví na udržitelnosti a na obnovitelné energii. Tento trend bude brzy možné navštívit i v hlavním městě.

Jedna z poboček Manifesto marketu vznikla v minulosti na Florenci nedaleko stanice metra B. Druhá větev by mohla být otevřena 19. července na Smíchově. Tam si Martin Barry pro změnu vybral prázdné provizorní parkoviště vedle Národního domu, který má před rekonstrukcí. Vedle toho, že Manifesto pracuje s modulární architekturou či kontejnery, které lze snadno přesunout, nyní začne celý svůj provoz pohánět zelenou energií.

Zatímco na Florenci si Manifesto vybralo volné pozemky, na nichž chce v budoucnu postavit velký administrativně-obchodní komplex skupina Penta, na Smíchově se gastromarket otevře na prázdném provizorním parkovišti vedle Národního domu. „V Manifestu na Smíchově vytvoříme koncept, v jehož středobodu bude pivní kultura a umění českých sládků, a zaměříme se na nejvyšší kvalitu a rozmanitost. Jsme v jednání s Pilsner Urquell a máme zájem o jejich prvotřídní tankové pivo, ovšem vedle něj budeme čepovat také pečlivý výběr z malých pivovarů a mikropivovarů,“ popisuje plány Martin Barry a dodává: „Předcházení klimatickým změnám a udržitelnost za nás nevyřeší nikdo jiný než my sami. Pro Manifesto patří mezi nejdůležitější hodnoty a taková opatření můžeme dělat všichni, v domácnostech i firmách. Je to pro nás bytostně důležité a věříme, že náš příklad bude mít vliv na větší citlivost k otázkám klimatických změn. Podobně, jako napomáháme rozšíření bezhotovostních plateb díky našemu cashless systému.“ 

Co si dají k pivu za hranicemi

Manifesto hodlá na Smíchov přinést jedinečnou kombinaci a mezinárodních receptů, aby nejen Čech poznal, co k tekutému chlebu přikusují ve světě. Barryho velkou inspirací byla v tomto případě Asie, ale tou to zdaleka nekončí.

Vzhledem k dočasnému charakteru Manifesta na náměstí 14. října se bude při jeho vzniku pracovat s modulární architekturou. Martin Barry ke spolupráci přizval architektonické duo Chybík + Krištof. Dvojice mladých architektů stojí například za novým sídlem vinařství Lahofer a v Manifestu chtějí navázat na svou předcházející úspěšnou činnost. TV Architect s mladými tvůrci nedávno točila rozhovor v Brně.

Slovy tvůrců

„Připravujeme letní oázu zeleně a osvěžující vodní prvek uprostřed města, podobný naší úspěšné vodní instalaci na Expu v Miláně, která se stala hitem světové výstavy. Na zimu se rozvržení Manifesta hravě promění,“ prozradil Ondřej Chybík.

Manifesto Market, do něhož letos vstoupila investiční skupina Rockaway, nově funguje ze 100 procent na elektřinu z obnovitelných zdrojů od české firmy Nano Energies. Platí to pro kompletní provoz na Florenci, kancelář týmu na Národní třídě a bude to podle dostupných informací platit i pro smíchovskou větev.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl