Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Chybik+Kristof získali mezinárodní ocenění Design Vanguard 2019

Chybik+Kristof získali mezinárodní ocenění Design Vanguard 2019

Chybik+Kristof získali mezinárodní ocenění Design Vanguard 2019
Autor: Vojtěch Veškrna Popisek: Chybik+Kristof architekti

Historicky první Češi a Slováci si prestižní cenu vysloužili za vizionářský způsob práce s architekturou a urbanismem. V minulosti si tuto cenu odnesli jména jako Sou Fujimoto, Bjarke Ingels nebo Smiljan Radić.

Ocenění Design Vanguard 2019, které je určené pro nejlepší mladé architekty, si od amerického měsíčníku Architectural Record odnesl ateliér Chybík+Krištof. Porota časopisu vybírá z mladých architektonických firem po celém světě. Architectural Record je jedním z nejstarších magazínů zabývajících se architekturou a interiérovým designem s historií sahající do roku 1891. Časopis nepřetržitě vycházející už 128 let od roku 2000 uděluje ceny mladým a talentovaným architektům a jejich studiím.

Ondřej Chybík (*1985, Brno, Česká republika) Po studiích architektury v Brně a rakouském Grazu absolvoval postgraduální studium urbanismu na prestižní ETH Curych ve Švýcarsku. Působil ve vídeňském ateliéru PPAG. Je držitelem Ceny rektora VUT v Brně a získal cenu Bohuslava Fuchse za nejlepší projekt Fakulty architektury VUT v Brně. Roku 2010 založil společně s Michalem Krištofem architektonické studio CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS. V roce 2015 ho Forbes vybral do seznamu “30 pod 30“.

Michal Krištof (*1986, Kláštor pod Znievom, Slovensko) studoval architekturu a urbanismus v Brně a v Sint-Lucas v Gentu. Je také držitelem ceny rektora na VUT v Brně. Po ukončení studia pracoval v Bjarke Ingels Group – BIG v Kodani na několika projektech po celém světě, jako například Shenzhen International Energy Mansion v Číně nebo Dánské národní námořní muzeum v Helsingoru. V roce 2016 ho Forbes vybral do seznamu “30 pod 30“.

https://www.tvarchitect.com/video/tv-architect-v-regionech-chybik-kristof-architects-urban-designers/

Mezi jejich další úspěchy patří třeba Grand Prix architektů 2017 / vítěz národní ceny za architekturu za showroom společnosti MY DVA, pořádají množstvo odborných přednášek, výstav nebo porotování v studentské soutěži. https://www.tvarchitect.com/clanek/o-sto-tisic-korun-od-central-group-a-staz-u-architekta-josefa-pleskota-letos-soutezi-tricet-sest-studentu-architektury/

V současnosti Chybík+Krištof sestává z 50+ členů mezinárodního týmu v kancelářích v Praze, Brně a Bratislavě.

Aktuálně dokončují vinařství Lahofer, jež má být otevřeno na jaře roku 2020. Vinařství je zakomponováno do fenomenální jihomoravské krajiny poseté vinohrady. Výroba vína je rozdělena do dvou hmot, celkový objem vinařského domu tak působí horizontálním odlehčeným dojmem uvnitř krajiny. Univerzální vinařský areál nabídne návštěvnické centrum, sál určený k ochutnávkám vína a amfiteátr, který se takticky opírá o střechu budovy.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu