ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus CBRE Zasedačka roku se mění na Art of Space Award. Soutěž zhodnotí vnitřní prostory kanceláří, restaurací i průmyslových objektů

CBRE Zasedačka roku se mění na Art of Space Award. Soutěž zhodnotí vnitřní prostory kanceláří, restaurací i průmyslových objektů

CBRE Zasedačka roku se mění na Art of Space Award. Soutěž zhodnotí vnitřní prostory kanceláří, restaurací i průmyslových objektů
15. 10. 2019 / Autor: Romana Landová. Soutěž se po letech mění. Foto: bydlet.cz

Startuje CBRE Art of Space Awards, soutěž hodnotící kancelářské, reailové i industriální prostory. Navazuje na předchozí ročníky soutěže Zasedačka roku. Předsedkyní poroty je světoznámá architektka Eva Jiřičná.

V budovách trávíme většinu našeho času. Kvalitní vnitřní prostředí je proto velmi důležité, jelikož ovlivňuje nejen naše zdraví a pocity, ale také produktivitu práce. Právě produktivita práce je velmi důležitá pro zaměstnavatele, proto čím dál tím více firem klade důraz na kvalitní a zdravé vnitřní prostředí budov. „Téma kvality vnitřního prostředí a udržitelnosti začíná ve společnosti čím dál tím více rezonovat. Stále častěji se setkáváme s tím, že investor od architekta požaduje navržení budovy, která bude mít zdravé vnitřní prostředí již ve svých genech,“ řekla výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy Simona Kalvoda.

Česká rada pro šetrné budovy se problematice zdravého vnitřního prostředí budov věnuje. V rámci rozšířené soutěže CBRE Art of Space Awards, která navazuje na úspěšný projekt CBRE Zasedačka roku, zaštiťuje kategorii Zdravé prostředí a udržitelnost.

Kvalita vzduchu či akustika

Kromě kanceláří bude nově po pěti úspěšných ročnících odborná porota hodnotit také obchody, restaurace, kavárny či průmyslové objekty. „Trh realit se v České republice dynamicky mění. Netýká se to jen kanceláří, proto jsme se rozhodli tuto soutěž rozšířit také o oblast retailu a industriálu. Chceme dát příležitost všem projektům a inspirovat tak ostatní, co vše lze v prostorech atraktivně a zároveň prakticky realizovat. Mojí srdcovou záležitostí budou vždy kanceláře, ale nyní si přejeme ukázat, jak velký pokrok se děje napříč celým realitním trhem,“ řekl k rozšíření zaměření soutěže Richard Curran ze společnosti CBRE.

Porota v kategorii Zdravé prostředí a udržitelnost hodnotí to, jak prostor ovlivňuje zdraví a duševní pohodu zaměstnanců či zákazníků. Bude ji zajímat kvalita vzduchu, akustika, světlo či ergonomie pracovního místa a ocení také kroky investora a autora projektu v oblasti ochrany životního prostředí. Projekty hodnotí přední odborníci na design, technologie, inovace, realitní trh nebo zdravé prostředí. Předsedkyní odborné poroty je tradičně světoznámá architektka a designérka Eva Jiřičná. Loňským vítězem kategorie Zdravá kancelář, kterou zaštiťuje Česká rada pro šetrné budovy, se stala leasingová společnost Arval.

Psali jsme také:

Společnost CBRE Global Investors kupuje od společnosti Skanska prémiovou kancelářskou budovu v Praze

Projekty finalistů soutěže Young Architect Award budou vystaveny v Národním technickém muzeu

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu