ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Inovace a technologie Materiály, technologie a konstrukce Salone del Mobile v Milánu - exkluzivní dokument od TV Architect

Salone del Mobile v Milánu - exkluzivní dokument od TV Architect

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Andreas Hild a koncept analogické architektury

zrušit

23 m 13 s / Autor: TV Architect
#veletrh #Milan
další

Slavný italský veletrh designu a nábytku se v Miláně letos konal již po sedmapadesáté. Světový svátek designu poprvé navštívil i štáb TV Architect. Ve videu z veletrhu, který se konal od 17. do 22. dubna, nebudou chybět novinky ze světa designu, rozhovory s pořadateli a s předními italskými architekty a designéry. Jaké materiály se dnes používají? Jaké technologie jsou „in“? I na to najdete odpověď v našem videu.

Salone del Mobile je jednou z nejvýznamnějších designérských událostí na světě. Každý rok se do severoitalského Milána sjíždějí designéři, architekti, ale i nadšenci, aby načerpali informace a inspiraci. „Po našem loňském úspěšném působení na Světovém festivalu architektury v Berlíně, vyjíždíme zprostředkovat atmosféru, nápady a novinky do Milána. S kamerou navštívíme každý kout a pokusíme se našim divákům ukázat to nejzajímavější, co tato akce nabízí,“ řekl Roman Drnovec, výkonný ředitel TV Architect před odjezdem do Itálie. Součástí týmu televize byla jako speciální host i česká architektka a bytová designérka s brazilskými kořeny Vera Hampl, která se milánského veletrhu účastní pravidelně. 

Symbióza veletrhu a místa konání

Letošní ročník nabídl opět špičkové produkty bydlení, nadčasový luxus s důrazem na inovace, kvalitu a technologie. Své výrobky zde na ploše 200 000 m² prezentovalo přes dva tisíce vystavovatelů. Organizátoři veletrhu letos zvlášť zdůraznili symbiózu veletrhu s místem, kde se již tradičně koná a které je synonymem italské módy a designu.

Kromě novinek ze světa designu a udržitelné kvality štáb také nahlédl za oponu špičkovým italským tvůrcům, jako je například Gianni Tanini, zakladatel společnosti Devon&Devon, o kterém jsme psali v článku „Chtěli jsme dát koupelnám duši," exkluzivní rozhovor s designérem Gianni Taninim. K dalším lidem, s nimiž jsme hovořili, patří také Luca Pevere ze studia Lucidi Pevere, který hovořil o ekologické povaze výrobků společnosti. Roberta Bertacco z CEADESIGN uvedla, že společnost pracuje s nerezovou ocelí, která je recyklovatelná, což je z hlediska udržitelnosti žádaná vlastnost.

Sara Appoloni z Ronda design prozradila, že ateliér vytvořil několik produktů směřujících k zlepšení kvality místa, aby byl život udržitelnější. Designér Roberto Paoli ze Slide mluvil o výhodách monomateriálu, který lze použít opakovaně. Vojtěch Miler z Free Architects předpokládal, že trendem letošního ročníku bude navázání na předchozí roky. A to v používání mosazi, kamene a dřeva. President Salone del Mobile Claudio Luti zhodnotil atmosféru veletrhu jako ohromně pozitivní a dodal, že ročník byl opět silnější než ten předešlý.

red

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl