ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Inovace a technologie Materiály, technologie a konstrukce Salone del Mobile v Milánu - exkluzivní dokument od TV Architect

Salone del Mobile v Milánu - exkluzivní dokument od TV Architect

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Andreas Hild a koncept analogické architektury

zrušit

23 m 13 s / Autor: TV Architect
#veletrh #Milan
další

Slavný italský veletrh designu a nábytku se v Miláně letos konal již po sedmapadesáté. Světový svátek designu poprvé navštívil i štáb TV Architect. Ve videu z veletrhu, který se konal od 17. do 22. dubna, nebudou chybět novinky ze světa designu, rozhovory s pořadateli a s předními italskými architekty a designéry. Jaké materiály se dnes používají? Jaké technologie jsou „in“? I na to najdete odpověď v našem videu.

Salone del Mobile je jednou z nejvýznamnějších designérských událostí na světě. Každý rok se do severoitalského Milána sjíždějí designéři, architekti, ale i nadšenci, aby načerpali informace a inspiraci. „Po našem loňském úspěšném působení na Světovém festivalu architektury v Berlíně, vyjíždíme zprostředkovat atmosféru, nápady a novinky do Milána. S kamerou navštívíme každý kout a pokusíme se našim divákům ukázat to nejzajímavější, co tato akce nabízí,“ řekl Roman Drnovec, výkonný ředitel TV Architect před odjezdem do Itálie. Součástí týmu televize byla jako speciální host i česká architektka a bytová designérka s brazilskými kořeny Vera Hampl, která se milánského veletrhu účastní pravidelně. 

Symbióza veletrhu a místa konání

Letošní ročník nabídl opět špičkové produkty bydlení, nadčasový luxus s důrazem na inovace, kvalitu a technologie. Své výrobky zde na ploše 200 000 m² prezentovalo přes dva tisíce vystavovatelů. Organizátoři veletrhu letos zvlášť zdůraznili symbiózu veletrhu s místem, kde se již tradičně koná a které je synonymem italské módy a designu.

Kromě novinek ze světa designu a udržitelné kvality štáb také nahlédl za oponu špičkovým italským tvůrcům, jako je například Gianni Tanini, zakladatel společnosti Devon&Devon, o kterém jsme psali v článku „Chtěli jsme dát koupelnám duši," exkluzivní rozhovor s designérem Gianni Taninim. K dalším lidem, s nimiž jsme hovořili, patří také Luca Pevere ze studia Lucidi Pevere, který hovořil o ekologické povaze výrobků společnosti. Roberta Bertacco z CEADESIGN uvedla, že společnost pracuje s nerezovou ocelí, která je recyklovatelná, což je z hlediska udržitelnosti žádaná vlastnost.

Sara Appoloni z Ronda design prozradila, že ateliér vytvořil několik produktů směřujících k zlepšení kvality místa, aby byl život udržitelnější. Designér Roberto Paoli ze Slide mluvil o výhodách monomateriálu, který lze použít opakovaně. Vojtěch Miler z Free Architects předpokládal, že trendem letošního ročníku bude navázání na předchozí roky. A to v používání mosazi, kamene a dřeva. President Salone del Mobile Claudio Luti zhodnotil atmosféru veletrhu jako ohromně pozitivní a dodal, že ročník byl opět silnější než ten předešlý.

red

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu