CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Andreas Hild a koncept analogické architektury

Andreas Hild a koncept analogické architektury

Přeskočit reklamu
x
3 m 29 s / 17. 5. 2018 / Autor: Tomáš Nývlt
Andreas Hild a koncept analogické architektury

Andreas Hild je německý architekt, který studoval u Miroslava Šika. Patřil k průkopníkům analogové architektury a jeho kancelář působí v oblasti stavebnictví, bydlení, kancelářských a komerčních staveb. Architekt Andreas Hild navštívil Prahu v rámci přednášky pro organizaci KRUH.

Andreas Hild je německý architekt. Studoval architekturu na Technické univerzitě v MnichověŠvýcarský federální technologický institut v CurychuMiroslava Šika. Hild byl jedním z prvních studentů, se kterými Šik vyvinul koncept analogové architektury.Tedy architektury, která propojuje staré s novým. V roce 1992 byla založena architektonická firma Hild und Kaltwasser. Po smrti Tillmanna Kaltwassera pokračovala jako Hild a K Architekten. Kancelářským partnerem a obchodním partnerem je Dionys Ottl.

Kancelář působí převážně v oblasti stavebnictví, bydlení, kancelářských a komerčních staveb. Koncepce týmu Hild und K Architekten vychází z dialogu. Z dialogu, do něhož je zapojen jak zadavatel, tak i zaměstnanci, a který odhaluje a formuluje otázky sloužící jako hlavní téma výsledného návrhu. Odpověď se vždycky vztahuje k již existujícím formám. Vybrané styly, budovy nebo věci slouží jako reference pro hledání té nejlepší možné odpovědi na původní otázku. Během tohoto procesu se architekti snaží pracovat bez jakýchkoli omezení.

nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl