ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Architekt Václav Kocián z ateliéru HUA HUA

TV Architect představuje - Architekt Václav Kocián z ateliéru HUA HUA

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Michaela a Jiří Vokřálovi z ateliéru JVArchitekt

zrušit

16 m 50 s

Brněnský ateliér HUA HUA se věnuje především projektování zdravotnických zařízení, jako jsou například zubní ordinace či ordinace obecně. Tím to ale rozhodně nekončí, v portfoliu studia totiž najdeme i projekty rodinných domů či vil a v neposlední řadě projekty mostů a lávek. Netradiční zkratka HUA značí první písmena slov humanita, urbanismus a architektura. O zajímavých realizacích ateliéru jsme si povídali s architektem Václavem Kociánem.

Kliniky ANJA a Karolinum

Ateliér HUA HUA navrhl interiér dvoupatrové kliniky ANJA v Ostravě. Prostor architekti tvořili společně s dvěma lékaři. Je zde proto odražen mužský element a elegance zde odráží nabízené služby a vysoké standardy. Dalším zajímavým projektem je klinika Karolinum v Praze. Zde naopak architekti nechali odraz lékařky a zaměřili se na ženský element. Barevnou paletu zde vytvořila dichronická fólie kontrastující s čistě bílým základem. Výsledkem je originální a atraktivní prostor.

Oční centrum Praha

Klinika nabízí svým klientům rozsáhlé spektrum služeb od ambulantních prohlídek a vyšetření přes měření speciálními přístroji a diagnostiku až po složité operační úkony s pomocí nejmodernějšího technického vybavení. Tomu je patřičně uzpůsoben provoz pro zajištění maximálního komfortu návštěvníků a ergonomie práce personálu. Hra světelných paprsků a jejich rozklad na lomených plochách na jednotlivé barevné složky propojují prostory interiéru jako ústřední motiv.

Kanceláře Atlas Copco

Hlavními barvami nového korporátního prostoru jsou modrá a žlutá, ty jsou pak v monochromatickém šedém interiéru jemně doplněny fóliovými polepy skleněných příček. Kanceláře patřící firmě zaměřené na výrobu klimatizací mají tuto tematiku propsanou do osvětlení. Silikonové ohýbané LED osvětlení, podobně jako trubkové, simuluje svým rozmístěním pohyb vzduchu.

Adamovské nádraží s lávkou Evou 

Nové železniční nádraží v Adamově u Brna prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Ateliér HUA HUA zde navrhl pěší lávku. Jedná se o výraznou lávku s velkou rampou. Velmi výrazné je obložení panely od umělce Václava Kočího s perforovanou grafikou.

Most Oskar

Most nad Dyjí nedaleko Břeclavi ladně zapadá do krajiny. Zásadním prvkem je prodloužení elegantní křivky oblouku do betonových křídel mostu. Na bílo-černém pozadí mostu vyniknou sytě žlutá táhla. Délka mostu je 129,9 m. Délka ocelové konstrukce 101 m. Výška ocelové konstrukce 15,64 m. Jedná se o první síťovaný oblouk na české železnici. 

Ateliér HUA HUA se se svým návrhem také zúčastnil soutěže na přemostění pod Vyšehradem. Návrh nakonec skončil na 4. místě. Výrazná je také dlouhodobá spolupráce s vinařstvím Skoupil, aktuálním projektem je Sklep 38.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu